Pielgrzymka do Rostkowa

14 września uczniowie naszej szkoły udali się na Pielgrzymkę do Rostkowa.

Autokarem udaliśmy się do Przasnysza. Zwiedziliśmy Kościół św. Wojciecha, w którym św. Stanisław został ochrzczony. Oczekując na wyjście śpiewem chwaliliśmy Pana. Wreszcie ruszyliśmy w promieniach słońca wędrowało się super! Przed Mszą Święto  złożyliśmy  szczoteczki i pasty , które zbieraliśmy przez cały tydzień .Zostały przekazane one Siostrze, która pracuje w Czadzie. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Bp Mirosław Milewski.

Po mszy udaliśmy się do kościoła, aby prosić naszego patrona o opiekę w tym roku szkolnym. Pełni radości wróciliśmy do domów.

Serdeczne podziękowania składamy dla: Pana Wójta ,Pana Kierowcy, Rodziców (pielgrzymów – opiekunów), Pani Edycie Wesołowskiej oraz wszystkim, którzy wspierali nas duchowo.

A . Piotrkowska

Program Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży
Rostkowo-Przasnysz 14 września 2019 roku „nieJESTEMsam”

Plac przed kościołem farnym w Przasnyszu
9.15 – recepcja, objęcie dyżurów przez służby
10.00 – powitanie dzieci i opiekunów, zawiązanie wspólnoty
10.30 – piesza pielgrzymka do Rostkowa (ok. godziny marszu)
Plac przy sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie
ok. 12.00 – przejście przez Bramę św. Stanisława Kostki i powitanie pielgrzymów
13.00 – Msza św. – przewodniczy J.E. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski, kazanie wygłosi ks. Tomasz Dec
14.00 – zakończenie pielgrzymki dzieci
15.30 – przewidywany powrót do Janowca Kościelnego.

Zapraszamy do galerii.