Obchody Święta Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy kolejną – 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Koście pw. Przemienienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym, którą celebrował ks. kan. Jacek Lubiński w intencji Ojczyzny.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie – Grabowie zaprezentowali część artystyczną, która wprowadziła wszystkich w atmosferę wydarzeń sprzed 11 listopada 1918 roku.

Następnie wszyscy udali się pod figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem i tablicę upamiętniającą poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny przy szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym, gdzie zostały złożone wiązanki oraz zapalone znicze.

Pod pomnikiem poległych i zamordowanych został również odśpiewany Hymn Narodowy.