11. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03. 2020.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 09.00 i 15.30 , a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 11.45. W najbliższy piątek podczas drogi krzyżowej będziemy modlić się za chorych cierpiących .
  3. Już dziś informuje, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 22 – 24.03.2020 r. Poprowadzi je ks. kan. dr Janusz Filarski – Dyrektor Domu Księży Emerytów w Płocku.
  4. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej ofiarę będziemy mogli złożyć do ustawionej skarbonki.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzę jak w każdy pierwszy piątek miesiąca.
  7. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa Paulina Powirska Panna Par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kozłowie oraz Sebastian Podowski kawaler Par. tut. zam. Szczepkowo Skrody ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem Proboszczem. Zapowiedź II.
  8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszego Kościoła.
  10. W piątek odeszła do Boga śp. Barbara Bartkiewicz zam. w Kucach. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.30 i rozpocznie się modlitwą różańcową w Kościele w Janowcu Kościelnym. W poniedziałek modlitwa różańcowa w kaplicy u p. Smoleńskiego w Nidzicy o godz. 17.00. Polecajmy naszą zmarłą siostrę Bogu , wieczny odpoczynek……