NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ROK B, 07.04.2024r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i I Niedziela miesiąca – na Sumie Adoracja i procesja eucharystyczna. Natomiast o godz. 15.00 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego; zachęcam do lektury Dzienniczka św. Faustyny i do pełnienia uczynków miłosierdzia!
  2. Wyniki konkursu: NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA – Komisja w składzie: p. Marianna Malinowska, p. Monika Ławicka i p. Waldemar Pyracki ogłosiła co następuje: KATEGORIA GRUPOWA:

1 MIEJSCE – Klub Senior + w Janowcu Kościelnym

2 MIEJSCE – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

3 MIEJSCE – Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie Grabowie

KATEGORIA INDYWIDUALNA:

1 MIEJSCE – Halina Czarnecka

2 MIEJSCE – Agnieszka Podowska

3 MIEJSCE – Laura Żebrowska

  1. W czwartek 16 maja 2024r. w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Msza Święta Ingresowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie sprawowana o godz. 17.00. Modlitwa za Zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 15.00, po tej modlitwie spotkanie z grupami parafialnymi w Kościele o godz. 15.30!
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego! ”Jest to dziewięciomiesięczna, codzienna modlitwa w intencji jakiegoś zagrożonego aborcją poczętego dziecka. Niech przykład i wstawiennictwo męczenników z Markowej wspomaga nas w promowaniu cywilizacji życia. Bardzo zachęcam do włączenia się w tę modlitwę szczególnie ludzi młodych, dziewczyny i chłopaków, a także kapłanów. Sam od lat taką modlitwę podejmuję. Uczyńmy to we wszystkich parafiach w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku przypadnie 8 kwietnia, w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia.”/ z Listu na Wielki Post 2024 Ks. Bpa Szymona Stułkowskiego/.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne!
  2. Dnia 13.04.2024r. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego/ wyjazd o godz. 4.15 spod naszego Kościoła/. Natomiast dla osób z Nidzicy autokar będzie podstawiony na przystanku przy Ratuszu o godz. 4.00!
  3. Dziękuję za porządek na cmentarzu i piękne świadectwo modlitwy i pamięci o naszych Zmarłych w czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
  4. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
  5. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”.

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE WIELKIEJ NOWENNY PRZED DWUTYSIĄCLECIEM DZIEŁA ODKUPIENIA

W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1,49). Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podczas 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się Warszawie w dniach 13-14 marca br., podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem OKÓLNIK KURII DIECEZJALNEJ PŁOCKIEJ Płock – dnia 22 marca 2024 r. 11/2024– 68 bliskich już Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu. Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat. Zachęcam duszpasterzy, aby ‒ czy to w ramach liturgii wymienionych uroczystości czy poza nią ‒ podkreślali doniosłość dzieła Odkupienia oraz zachęcali Lud Boży do wdzięczności za nie. Wiernych zaś, zwłaszcza skupionych we wspólnotach religijnych i ruchach, proszę o wielkoduszne włączanie się we wszelkie inicjatywy z tym związane. Gdańsk, dnia 21 marca 2024 roku

Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski