OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 11.10.2020r.

1. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Uczniowie naszej szkoły
im. św. Jana Pawła II zbierają ofiary do puszek, przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.  Bóg zapłać za ofiary i dobre serca uczniów – Wolontariuszy. W tym tygodniu przypada kolejna rocznica wyboru papieża. Niech to będzie zachętą do lektury przemówień  i nauczania naszego Wielkiego Rodaka.

2. RÓŻANIEC odmawiamy o godz. 16.30 w dni powszednie; w sobotę o godz. 9.30,
a w niedzielę o godz. 11.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa
w tym pięknym nabożeństwie do Matki Bożej Różańcowej.

3. Na cmentarzu porządkujemy groby naszych bliskich i sprzątamy. Zainteresujmy się grobami, których nikt nie odwiedza. Nie zapominajmy pośród starań o wygląd grobów, że skuteczną i potrzebną pomocą dla zmarłych jest modlitwa.

4. Możemy ofiarować zboże dla Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W tym tygodniu płody ziemi ofiarowali: Pani Anna Moszczyńska, Pan Paweł Antczak, Jerzy Szulczak, Lech Siemianowski, Wojciech Szulc, Zbigniew Szczypiński, Andrzej Szczepkowski, Jan Leśnikowski, Grzegorz Ustaszewski, Piotr Mróz, Krzysztof Jastrzębowski, Zbigniew Ambroziński. Bóg zapłać!

5. Za tydzień na wszystkich Mszach Świętych odbędzie się liczenie wiernych oraz przystępujących do Komunii Świętej.

6. Pierwsza Komunia Święta w roku 2021 odbędzie się 09 maja o godz. 12.00. Dzieci przygotowujące się do tej uroczystości zapraszam na spotkanie dziś po Mszy Świętej
o godz. 10.00 z Rodzicami.

7. Od 10 października obostrzenia ze stref żółtych zostały rozszerzone na cały kraj. Istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa w czasie Mszy Świętej. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych i o modlitwę w intencji zatrzymania epidemii.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: film DVD „Ziemia Maryi”, o nowej encyklice papieża Franciszka „Fratelli tutti”, która traktuje o braterstwie…

9. We wtorek o godz. 20.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą, połączoną z różańcem i procesją..

10. Dziękuję za ofiary składane na tacę,  przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

11. Wszystkim Nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy!!!

12. Dzieci, które należały i chcą należeć do  scholi  „Janowieckie Iskierki” mogą zapisywać się u Pani Judyty do 15 października b.r. (czwartek). Pierwsza próba odbędzie się
w sobotę 17 października o godz. 15.00.  Serdecznie zachęcamy dzieci, aby w ten sposób wielbiły Boga i wykorzystywały swoje talenty!