OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 25.10.2020r.

1. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00
w Kościele. O godz. 11.30 rozpoczniemy różaniec podczas którego będą odczytane wypominki jednorazowe.

2. Dzień Zaduszny to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00 oraz o godz. 19.00 „Zaduszki Janowieckie” – będziemy modlić się za Zmarłych
w minionym roku (od 02.11.2019r.) i zapalać znicze od Paschału po wyczytaniu Zmarłych. Jeśli ktoś z naszych bliskich odszedł do Pana i pochowany jest w innej parafii, proszę zgłosić w zakrystii. Wszystkich otoczymy modlitwą. Zapalone znicze po nabożeństwie zanieśmy na cmentarz.

3. Trwają ostatnie nabożeństwa różańcowe (o godz. 16.30 w dni powszednie; w sobotę
o godz. 9.30, a w niedzielę o godz. 11.30). Zachęcam do wspólnej modlitwy. Przed Ołtarzem możemy podziwiać różańce wykonane przez dzieci i młodzież.

4. Na cmentarzu porządkujemy groby naszych bliskich i sprzątamy. Wyrzucamy śmieci do właściwych pojemników. Nie zapominajmy pośród starań o wygląd grobów, że skuteczną i potrzebną pomocą dla zmarłych jest modlitwa. Proszę o godne zachowanie na cmentarzu!!!

5. Możemy ofiarować zboże dla Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W tym tygodniu płody ziemi ofiarowali: P Andrzej  Żebrowski, Franciszek Żebrowski,  Bogdan Kownacki, Marek Borowy, Jacek Kask, Zbigniew Bielski. Bóg zapłać!

6. Od 24 października weszły w życie nowe obostrzenia. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 7m2, czyli w naszym Kościele do 86 osób. Proszę
o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga?; jakie mamy powody kryzysu powołań zakonnych?

8. Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary składane na tacę.

9. Dziękuję p. Robertowi Antczakowi za wykonanie cokołu/podstawy i położenie płytek (nieodpłatnie) pod Ołtarz polowy na cmentarzu; firmie Kamieniarstwo „NOW – KAM”
p. Nowakowskich z Kisin k. Działdowa za wybudowanie i montaż Ołtarza. Przed nami jeszcze w tym tygodniu zadaszenie. Wykonawcą tej pracy będzie p. Piotr Szczepkowski, któremu już teraz dziękuję.

10. Wczoraj odszedł do Pana +Bernard Świniarski, zam. Połcie Małe. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…