OGŁOSZENIA PARAFIALNE, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 01.11.2020r.

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00
w KOŚCIELE. O godz. 11.30 rozpoczniemy różaniec, podczas którego będą odczytane wypominki jednorazowe.

2. Dzień Zaduszny to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w KOŚCIELE
o godz. 8.00 i 10.00 oraz o godz. 19.00 „Zaduszki Janowieckie” – będziemy modlić się za Zmarłych w minionym roku (od 01.11.2019r.) i zapalać znicze od Paschału po wyczytaniu Zmarłych. Jeśli ktoś z naszych bliskich odszedł do Pana i pochowany jest w innej parafii, proszę zgłosić w zakrystii. Wszystkich otoczymy modlitwą. Zapalone znicze po nabożeństwie zanieśmy na cmentarz. Zapraszam przed Mszą Świętą o godz. 18.30 na Różaniec.

3. Dziękuję wszystkim, którzy modlili się przez cały październik na różańcu, za wytrwałość
i zaangażowanie oraz udział w konkursie na „Najbardziej pomysłowy różaniec”. Dziękuję Pani Katechetce, Rodzicom, Kołom Żywego Różańca i Plutonowi Różańcowemu oraz p. Organiście.

4. Odwiedzaliśmy w ostatnich dniach groby naszych bliskich. Nie zapominajmy, że największą pomocą dla Zmarłych jest modlitwa. CMENTARZE SĄ ZAMKNIĘTE DO JUTRA!!! Dziękuję za porządek i troskę o to święte miejsce!!! Przypominam, że odpusty za Zmarłych możemy uzyskiwać przez cały listopad, wypełniając określone warunki.

5. Możemy ofiarować zboże dla Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W tym tygodniu ofiarę złożył p. Jarosław Moszczyński,  Bóg zapłać!

6. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 7m2, czyli w naszym Kościele do 86 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii. Z racji obostrzeń wizyty
I   piątku u chorych odwołane. W I sobotę m-ca zapraszam na różaniec o godz. 8.00.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: o czyśćcu i duszach czyśćcowych, którym możemy pomóc naszą modlitwą; o założycielu Rycerzy Kolumba…

8. Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary składane na tacę.  Dziękuję S. Stanisławie Czarneckiej ze Zgromadzenia Sióstr Wizytek w Warszawie za ofiarowany komplet bielizny kielichowej do naszego Kościoła. Dziękuję za ofiarę na nowy Ołtarz na cmentarzu Pani Justynie Wiśniewskiej, Pani Barbarze Sosnowskiej.

9. Dziękuję p. Robertowi Antczakowi za wykonanie cokołu i położenie płytek
(nieodpłatnie) pod Ołtarz na cmentarzu; firmie „NOW–KAM” p. Nowakowskich z Kisin za wybudowanie i montaż Ołtarza oraz p. Piotrowi Szczepkowskiemu i Andrzejowi Szczepkowskiemu za wykonanie zadaszenia (nieodpłatnie). Dziękuję za pracę na cmentarzu p. Kościelnemu Piotrowi i p. Elżbiecie oraz p.  Markowi Skudynowskiemu za wywóz ziemi.