V NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B, 28.04.2024r.

1. Trwa okres wielkanocny, przypominam o obowiązku spowiedzi i przyjmowania Komunii Świętej w tym czasie!
  2. Pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminów dojrzałości i stoją przed wyborem drogi życiowej!
  3. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc maj, będziemy śpiewać Litanię Loretańską w Kościele, przy figurkach i kapliczkach. Zadbajmy, jak do tej pory , o przydrożne figurki i krzyże! Dziękuję tym Wszystkim , którzy to czynią w ciągu całego roku! Nabożeństwo majowe w naszym Kościele o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30 i w niedziele o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam!
  4. W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00! Jest to I piątek miesiąca – Chorych z Komunią Świętą odwiedzę od godz. 15.00, w I sobotę miesiąca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00! Przypominam o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej /02.05./, niech będzie okazją do wywieszenia flagi państwowej!
  5. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców oraz rodziców chrzestnych i najbliższej rodziny w sobotę 04 maja od godz. 9.30! Próby przed I Komunią Świętą odbędą się:
  1. Próby przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego: – 30.04.2024r., /wtorek, godz. 15.00/; – 06.05.2024r., /poniedziałek, godz. 15.00/; – 08.05.2024r., /środa, godz. 15.00/; – 10.05.2024r., /piątek, godz. 14.30 – próba generalna/. Obecność na próbach obowiązkowa!
  2. W czwartek 16 maja 2024r. w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Msza Święta Ingresowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie sprawowana o godz. 17.00. Modlitwa za Zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 15.00, po tej modlitwie spotkanie z grupami parafialnymi w Kościele o godz. 15.30!
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne! Dziękuję p. Elżbiecie Szczepkowskiej za ufundowanie stojaków na kwiaty do dekoracji Ołtarza!
  4. W maju odbędą się badania wzroku /OKO-LUX/, zorganizowane przy współpracy z sołtysami poszczególnych miejscowości na terenie gminy! Zapisy prowadzą sołtysi – szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie informacyjnej!
  5. Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz trzeci organizuje dwudniową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która jest zaplanowana na 31 maja – 1 czerwca br./piątek i sobota po Bożym Ciele/. Spotkania organizacyjne odbędą się w kościele św. Wojciecha w Nidzicy o godz. 18.40 w dniach 30 kwietnia i 21 maja. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: wojciechnidzica.pl/pielgrzymka
  6. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
  7. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”.
  8. W minionym tygodniu odeszła do Pana +Czesława Zdanowska, właścicielka byłej Szkoły w Jabłonowie – Dyby, związana z ziemią pobożańską i uczestnicząca w życiu kulturalnym /współorganizatorka Seminariów Naukowych/. Dziś o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Zmarłej od mieszkańców Gminy Janowiec Kościelny. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…