NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, ROK B, 07.01.2024r.

1.      Dziś na Sumie  o godz. 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca! Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia!

2.      W  Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęciliśmy kadzidło i kredę; ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla p. Kościelnego jako wyraz wdzięczności za Jego posługę!

3.      Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne/ogrzewanie/.  Dziękuję za ofiary na Kościół złożone podczas wizyty duszpasterskiej mieszkańcom:  Kukiełki, Szczepkowo Zalesie, Sołdany oraz Smolany!

5.      W kaplicy Matki Bożej możemy podziwiać Szopki Bożonarodzeniowe wykonane w ramach konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Komisja w składzie: p.Monika Ławicka – Sekretarz Gminy Janowiec Kościelny, p.Anna Wiśniewska – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym, p.Piotr Lejbt z Nidzickiego Ośrodka Kultury – dokonała wyboru: I miejsce – Maja Lubowiecka; II miejsce – Natalia Szypulska; III miejsce – Franciszek Zakrzewski! Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

6.      Trwa wizyta duszpasterska. Jest to okazja do spotkania i wspólnej modlitwy, będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych Rodzin i o pokój na świecie! Postarajmy się całą rodziną uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej są przeznaczone zwyczajowo na kolędę; pięknym zwyczajem naszej parafii są ofiary składane na prace remontowe naszego Kościoła za które serdecznie dziękuję! Kolęda będzie się rozpoczynała zazwyczaj o godz. 8.30. Porządek kolędy:

• – 08.01.2024r/poniedziałek/ – Połcie młode i Połcie Stare, godz. 8.30;
  • – 09.01.2024r./wtorek/ – Kuce SKR, część I, od pp. Szypulskich do pp. Borkowskich i Rudzińskich , godz. 14.00;
  • – 10.01.2024r./środa/ – Górowo Trząski, godz. 8.30;
  • – 11.01.2024r./czwartek/ – Kuce SKR, cześć II – od pp. Kozickich, godz. 14.00;
  • -12.01.2024r./piątek/ – Sowy, Żabino, Gąsiory, Piotrkowo, godz. 8.30.
  • -13.01.2024r./sobota/- Osiedle Janowiec Kościelny – część I, do p. Olszewskiego godz. 10.00
  • -15.01.2024r./poniedziałek/- Majki, Krajewo Małe i Wielkie, Nowa Wieś Dmochy, godz. 8.30.

Woda Święcona znajduje się w bocznym wejściu Kościoła, a na stoliku obok  specjalne buteleczki do wody święconej!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego i miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym…