NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, ROK B, 31.12.2023r.

1.      Dziś o godz. 12.00 podziękujemy Bogu za rok 2023 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Odśpiewamy uroczyste Te Deum. Natomiast jutro w pierwszy dzień Nowego Roku 2024 będziemy prosić o błogosławieństwo Boże za wstawiennictwem Świętej Bożej Rodzicielki i o pokój na świecie! Msze Święte w Nowy Rok o godz. 10.00, 12.00 i o godz. 16.00!

2.      W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Poświęcimy kadzidło i kredę; ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla p. Kościelnego jako wyraz wdzięczności za Jego posługę! Jest to jednocześnie I sobota m-ca – zapraszam na Różaniec o godz. 7.30! Do Chorych udam się z Komunią Świętą po kolędzie w I piątek lutego!!!

3.      Pan Wojciech Szulc – Organista dziękuje za ofiary składane przy okazji opłatka; przekazał też ofiary na ogrzewanie, składane przez Parafian. Bóg zapłać!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne/ogrzewanie/: p. Jolancie Gołaszewskiej, p. Jadwidze Kowalczyk, Firmie KDSH w Rypinie. Dziękuję za ofiary na Kościół złożone podczas wizyty duszpasterskiej mieszkańcom:  Bukowiec i Szczepkowo Pawełki, Pokrzywnica, Iwany, Skrody, Krajewo Kawęczyno!

5.      W kaplicy Matki Bożej możemy podziwiać Szopki Bożonarodzeniowe wykonane w ramach konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 06 stycznia 2024r. o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej!

6.      Trwa wizyta duszpasterska. Jest to okazja do spotkania i wspólnej modlitwy, będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych Rodzin i o pokój na świecie! Postarajmy się całą rodziną uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej są przeznaczone zwyczajowo na kolędę; pięknym zwyczajem naszej parafii są ofiary składane na prace remontowe naszego Kościoła za które serdecznie dziękuję! Kolęda będzie się rozpoczynała zazwyczaj o godz. 8.30, proszę Sołtysów o zorganizowanie pojazdu, który przyjedzie po księdza i po skończonej kolędzie odwiezie księdza na plebanię. Porządek kolędy:

• – 02.01.2024r/wtorek/ – Kukiełki, Szczepkowo Zalesie, Sołdany, godz.8.00 – 11.00 i dalszy ciąg z racji pogrzebu od godz. 14.00;
  • – 03.01.2024r./środa/ – Smolany, godz. 8.30;
  • – 04.01.2024r./czwartek/ – Sowy, Gąsiory, Żabino, Piotrkowo, godz. 8.30;
  • – 05.01.2024r./piątek/ – Majki, Krajewo Małe, Wielkie, Nowa Wieś Dmochy, godz. 8.30;
  • -08.01.2024r./poniedziałek/ – Połcie Młode i Połcie Stare, godz. 8.30.

Woda Święcona znajduje się w bocznym wejściu Kościoła, a na stoliku obok  specjalne buteleczki do wody święconej!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      W minionym tygodniu odeszła do Pana +Wanda Pepłowska. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…