UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, ROK B, 25.12.2023r.

  Drogie Siostry, Drodzy Bracia!

      Pan Bóg pozwala nam po raz kolejny w naszym życiu stanąć w obliczu tajemnicy betlejemskiej groty, w której Maryja „porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i złożyła w żłobie”(Łk 2,7). Dzięki temu wydarzeniu grota ta stała się miejscem prawdziwie świętym, w którym zamieszkał Syn Boży, z najwyższą czcią adorowany przez Maryję i Józefa, a później przez pasterzy. Po pewnym czasie przybyli tam także Mędrcy ze Wschodu, którzy zobaczywszy Dziecię „upadli na twarz i złożyli Mu pokłon” (Mt 2,11). Pójdźmy i my pokłonić się Chrystusowi. Niech On rozjaśni mroki naszej codzienności, abyśmy – na smutne i radosne sprawy osobiste i społeczne – umieli spojrzeć na sposób Boży, czyli nie bez Boga, ale z Bogiem, bez Którego każda ludzka istota marnieje.

Życzę Wam wszystkim pięknych, pełnych radości i Bożego pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam, Waszym Rodzinom, naszej diecezji i całej naszej Ojczyźnie.

                                                                                                              Szczęść Boże!

                                                                                                            bp Szymon Stułkowski

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

1.        Wszystkim Parafianom, Drogim Gościom, Przyjaciołom naszej parafii, Dzieciom, Młodzieży, Chorym, Samotnym, Starszym, Grupom parafialnym, Urzędom, Instytucjom, Organizacjom, Szkołom, Ośrodkom, Druhom Strażakom życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask. Niech te kolejne święta Narodzenia Pańskiego przypomną nam o wielkiej Miłości Boga względem nas i o sensie ziemskiego pielgrzymowania – ZBAWIENIU! Nie zapominajmy, że nad tym wszystkim co trudne i niezrozumiałe, niesprawiedliwe i krzywdzące jest PAN BÓG! Dla Boga nie ma nic niemożliwego… Niech nasze słowa i czyny rodzą w innych ŻYCIE…

2.      Dziś Msze Święte o godz.. 10.00 i 12.00. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego zapraszam o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się Małżonków, którzy obchodzili w tym roku swoje Jubileusze wspólnego życia!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: pp. Halinie i Zenonowi Bielskim, p. Grażynie Słabuszewskiej, p. Irenie Duchna, p. Renacie Szczepkowskiej, p. Jadwidze Czarzastej!

4.      Serdecznie dziękuję za choinki i dekorację bożonarodzeniową: pp. Magdalenie i Jackowi Tarwackim,  pp. Jolancie i Zbigniewowi Sosnowskim oraz pp. Katarzynie i Ryszardowi Wrzeszczyńskim,  p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulc z synem Radosławem,  p. Jackowi Moszczyńskiemu, p. Andrzejowi Jabłonowskiemu, Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowemu Bene-Fide za stroiki. Zakupiliśmy do Szopki Aniołka grającego/będzie on wyłączany podczas Mszy Świętej/.

5.      W kaplicy Matki Bożej możemy podziwiać Szopki Bożonarodzeniowe wykonane w ramach konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 06 stycznia 2024r. o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej!

6.      Rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Jest to okazja do spotkania i wspólnej modlitwy, będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych Rodzin i o pokój na świecie! Postarajmy się całą rodziną uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej są przeznaczone zwyczajowo na kolędę; pięknym zwyczajem naszej parafii są ofiary składane na prace remontowe naszego Kościoła za które serdecznie dziękuję! Kolęda będzie się rozpoczynała zazwyczaj o godz. 8.30, proszę Sołtysów o zorganizowanie pojazdu, który przyjedzie po księdza i po skończonej kolędzie odwiezie księdza na plebanię. Porządek kolędy:

  • 28.12.2023r. /czwartek/ – Bukowiec, Szczepkowo Pawełki, godz.8.30;
  • 29.12.2023r./piątek/ – Pokrzywnica, godz.8.30;
  • 30.12.2023r./sobota/- Iwany, Skrody, Krajewo Kawęczyno, godz.9.30;
  • 02.01.2024r/wtorek/ – Kukiełki, Szczepkowo Zalesie, Sołdany, godz.8.30.

7.      W Gościu Niedzielnym: audiobook „Narodziny Bożego Narodzenia”; dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji…

8.      Przypominam o porządku na cmentarzu. Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!