IV NIEDZIELA ADWENTU, ROK B, 24.12.2023r.

1.      Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Przed rozpoczęciem rodzinnej Wieczerzy odczytajmy opis narodzenia Chrystusa, pomódlmy się o pokój na świecie, pamiętając o chorych, cierpiących, samotnych oraz o naszych Zmarłych. Zachowajmy post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, śpiewajmy kolędy i bądźmy wdzięczni! Zapraszam na Pasterkę o godz. 24.00, a przed Pasterką na wspólny śpiew kolęd w Kościele!

2.      Pan Organista czeka jeszcze z opłatkiem w drugiej Zakrystii po Mszy Świętej! Do nabycia są świece Caritas/małe – 10 zł./. Kalendarz parafialny do nabycia u p. Piotra w Zakrystii! Dzieciom, które przyniosły sianko do kołyski dla Pana Jezusa i Wszystkim Uczestnikom Rorat serdecznie dziękuję!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: pp. Halinie i Zenonowi Bielskim, p. Grażynie Słabuszewskiej, p. Irenie Duchna, p. Renacie Szczepkowskiej, p. Jadwidze Czarzastej!

4.      Serdecznie dziękuję za choinki i dekorację bożonarodzeniową: pp. Magdalenie i Jackowi Tarwackim,  pp. Jolancie i Zbigniewowi Sosnowskim oraz pp. Katarzynie i Ryszardowi Wrzeszczyńskim,  p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulc z synem Radosławem,  p. Jackowi Moszczyńskiemu, p. Andrzejowi Jabłonowskiemu, Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowemu Bene-Fide za stroiki. Zakupiliśmy do Szopki Aniołka grającego/będzie on wyłączany podczas Mszy Świętej/.

5.      W kaplicy Matki Bożej możemy podziwiać Szopki Bożonarodzeniowe wykonane w ramach konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 06 stycznia 2024r. o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej!

6.      W Gościu Niedzielnym: audiobook „Narodziny Bożego Narodzenia”; dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji…

7.      Przypominam o porządku na cmentarzu. Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!