III NIEDZIELA ADWENTU – RADOŚCI, ROK B, 17.12.2023r.

1.       Zachęcam po rekolekcjach adwentowych do wytrwałości w stanie łaski uświęcającej i w dobrych postanowieniach oraz  do udziału w Roratach – szczególnie dzieci i młodzież! Możliwość spowiedzi dla tych, którzy nie skorzystali jeszcze z sakramentu pokuty i pojednania w czwartek od godz.16.00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu!

2.      Za tydzień, w niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia.   Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Już dziś zadbajmy o godne przeżycie Wieczerzy Wigilijnej i o uczestnictwo we Mszy Świętej tego dnia!!

3.      Pan Organista czeka z opłatkiem w drugiej Zakrystii po Mszy Świętej! Do nabycia są świece Caritas/małe – 10 zł./. Dzieci proszę, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa! Ile dobrych uczynków,  tyle sianka w kołysce! Kalendarz parafialny do nabycia u p. Piotra w Zakrystii!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: pp. Mariannie i Aleksemu Kołakowskim, pp. Marzennie i Zdzisławowi Podowskim, pp. Agacie i Markowi Cesarczyk, p. Andrzejowi Klimkowskiemu, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim, p. Krystynie Szczepańskiej! Podziękowania dla firmy KDSH w Rypinie za piękne róże z okazji Niepokalanego Poczęcia NMP i Godziny Łaski! W imieniu Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i własnym dziękuję Wszystkim, którzy nabyli stroiki świąteczne/ofiary będą przeznaczone na paczki dla dzieci/.

5.      W Kościele ustawione są już choinki, za które dziękuję: pp. Magdalenie i Jackowi Tarwackim,  pp. Jolancie i Zbigniewowi Sosnowskim oraz pp. Katarzynie i Ryszardowi Wrzeszczyńskim. Dziękuję za ustawienie choinek: p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulc z synem Radosławem,  p. Jackowi Moszczyńskiemu, p. Andrzejowi Jabłonowskiemu. Zakupiliśmy do Szopki Aniołka grającego/będzie on wyłączany podczas Mszy Świętej/.

6.       Przed Kancelarią parafialną został zamontowany aluminiowy podjazd/rampa dla dzieci w wózkach bądź dla osób na wózkach inwalidzkich.

7.      Przypominam o porządku na cmentarzu. Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad! Dziękuję p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Markowi Skudynowskiemu i p. Piotrowi Grzemskiemu za wywóz chryzantem z cmentarza!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

9.      W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Czesław Krajewskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…