Konkurs Biblijny dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

W środę 19.02.2020 odbył się szkolny a zarazem parafialny etap konkursu biblijnego.
Temat konkursu: „Ewangelia wg św. Marka”.
Lektura: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, Edycja Świętego Pawła 2008, Ewangelia wg św. Marka;

• Na etapie szkolnym i parafialnym obowiązuje Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, Edycja Świętego Pawła 2008, Ewangelia wg św. Marka (tylko sam tekst Ewangelii).
  • Na etapie dekanalnym i diecezjalnym obowiązuje tekst Ewangelii oraz wstęp, komentarze, marginalia wraz z występującymi w nich terminami ze Słownika. Podobnie jak w roku ubiegłym, dzięki uprzejmości wydawnictwa Edycja św. Pawła, tekst Ewangelii według św. Marka jest dostępny w formie elektronicznej do pobrania na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Płockiej.

Terminarz Konkursu:

• etap dekanalny 6 marca 2020 r. (piątek).
  • Finał diecezjalny konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2020 r. (piątek) w Szkole Podstawowej im. gen. Zygmunta Padlewskiego (Radzyminek; 09-152 Naruszewo) na terenie parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie k/Płońska.