53. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela adwentu – 01 grudnia 2019

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
  2. Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Niech do tego przygotują nas święte rekolekcje, które w naszej Parafii poprowadzi ks. Ryszard Kowalski SDB z Sokołowa Podlaskiego. Program rekolekcji adwentowych jak w latach ubiegłych. Piątek i Sobota Msze św. dla dorosłych o godz. 10.00 i 17.00 dzieci, młodzież zapraszam na godz. 15.30. W niedziele porządek mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz. 10.00 krótkie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunijnej w trakcie spotkania poświęcimy łańcuszki z medalikiem Matki Bożej Niepokalanej. Módlmy się o dobre owoce czasu świętych rekolekcji, niech nikogo z nas nie zabraknie. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie na pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. W trakcie rekolekcji rozprowadzane będą świece Caritas wigilijne dzieło pomocy dzieciom cena: świeca walec 6 zł, świeca Kula 12 zł, dochód ze sprzedaży świec, przeznaczony jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin.
  3. W niedzielę w trakcie naszych rekolekcji parafialnych przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Święte o godz. 12.00 podczas której będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
  4. Dziękuję za ofiarowane zboże dla WSD w Płocku mieszkańcom Janowca Szlachty Grzemskiemu Piotrowi, Górnemu Grzegorzowi, Chmielewskiemu Kamilowi oraz za ofiarę pieniężną Gołębiewskiej Marcie. Przygotowujemy się do okresu grzewczego naszego Kościoła. Dziękuję następującym wioskom za złożone na ten cel ofiary: Miecznikowo Kołaki i Miecznikow Siwe złożono – 360 zł, Skrody, Krajewo, Iwany – 340 zł. W wioskach gdzie nie ma komu się zająć zbiórką ofiar na ogrzewanie Kościoła, jeżeli ma ktoś takie życzenie może przekazać ofiarę na ten cel Panu Organiście, który będzie roznosił do naszych rodzin opłatek.
  5. Zachęcam do nabycia u Pana Piotra w zakrystii naszego kalendarza parafialnego w cenie 10 zł jak w poprzednich latach, zawiera on wszelkie uroczystości parafialne, gminne, szkolne, dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony jest na prace remontowe naszego Kościoła.
  6. Dziś poświęcimy opłatek, którym podzielimy się w wigilijny wieczór składając sobie życzenia jako znak miłości i obecności wśród nas Boga. Pan Organista dostarczy opłatek do każdego domu dla każdej rodziny. Proszę o życzliwe przyjęcie Pana Wojciecha, składane ofiary przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za Jego posługę, życzliwość i dyspozycyjność. Pan Organista będzie roznosił opłatek każdego dnia od godz. 9.00 w soboty od godz. 10.00 w następującym porządku: Poniedziałek – Miąchy, Gołębie, Siwe, Kołaki, Pokrzywnica Kolonia. Wtorek -Cygany, Gąsiory, Sowy, Źabino. Środa -Piotrkowo , Bukowiec, Szczepkowo Pawełki. Czwartek – Szczepkowo Zalesie ,Kukiełki, Sołdany.
  7. Dziękuję za ofiary składane na tacę , za tydzień ofiary przeznaczone będą dla Ojca rekolekcjonisty, natomiast w trzecią niedziele miesiąca na prace remontowe naszego Kościoła. W minionym tygodniu zostały wstawione wszystkie nowe drzwi zew. do naszego Kościoła.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.