7. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela zwykła – 02 Lutego 2020

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, chorych odwiedzę jak w każdy pierwszy piątek w godzinach przed południowych. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie od godz. 15.30.
  3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przystępujących w tym roku do pierwszej komunii św.
  4. W piątek na godz. 19.00 zapraszam parafialną radę duszpastersko – ekonomiczną na spotkanie do budynku plebani.
  5. W sobotę zapraszam wszystkich ministrantów oraz kandydatów do posługi ministranckiej na Msze św. o godz. 9.00 oraz spotkanie formacyjne.
  6. Proszę o wspólną troskę o nasze miejsce święte gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli niestety nagminne stało się, iż niektórzy przywożą śmieci domowe do pojemników cmentarnych. Zwracajmy uwagę jeżeli widzimy , że ktoś wrzuca śmieci domowe do naszych cmentarnych pojemników, lub gdy komuś nie chce się przejść do pojemników na śmieci i wyrzuca swe śmieci na cmentarzu przy innych grobach.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
  8. Dziękuję za ofiary składane na tacę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszego kościoła.