I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B, 18.02.2024r.

1.      W Środę Popielcową /14.01.2024r/. rozpoczęliśmy WIELKI POST. Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.00 i 17.00 /z udziałem dzieci/ oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem! Zachęcam do podjęcia wielkopostnego postanowienia i umartwienia! Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 10.03. – 12.03 2024r./niedziel, poniedziałek, wtorek/. Poprowadzi nas ks. mgr Michał Tyczyński, Kwatermistrz Główny Pieszej Pielgrzymki Warmińskiej na Jasną Górę!

2.      W czwartek 22.02.2024r. przypada 93 rocznica objawień Jezusa Miłosiernego s. Faustynie w Płocku. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00 rozpoczynając czwartkową Adorację. Serdecznie zapraszam!

3.       Gmina Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz nasza parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, zgłaszamy prace do 22 marca 2024r. na specjalnej karcie do Samorządowego Ośrodka Kultury, dostarczamy zaś do naszego Kościoła/22 marca 2024r./. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 07 kwietnia 2024r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00! /Regulamin konkursu na stronie www.janowiec.com.pl/.

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne/ogrzewanie/ : p. Janowi Grzemskiemu, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim!

5.      Od piątku w naszym Kościele przed ambonką znajduje się Ewangeliarz na specjalnym pulpicie. Ewangeliarz będzie zawsze otwarty, aby każdy mógł podejść i przypomnieć sobie odczytaną Ewangelię. Zamówiliśmy czerwoną kapę, która będzie używana podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali!

6.      UWAGA DZIECI! Przed Ołtarzem czeka na dobre uczynki/zielone listki/ Drzewko Dobroci, natomiast na kratkach znajduje się Księga Trzeźwości/jak co roku/, kto podjął takie postanowienie można się wpisać!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”{ o szkole modlitwy; gniew rolników Europy…}  i miesięcznika „Puls” Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelny. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki Stowarzyszenia „Nieść ulgę w cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy, które buduje Hospicjum w Żyrardowie. Możemy włączyć się w to dzieło przekazując 1,5 % swojego podatku. Wszystkie potrzebne informacje znajdziemy w ulotce! Dla Najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego…