II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B, 25.02.2024r.

1.      Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.00 i 17.00 /z udziałem dzieci/ oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem! Zachęcam do podjęcia wielkopostnego postanowienia i umartwienia! Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 10.03. – 12.03 2024r./niedziela, poniedziałek, wtorek/. Poprowadzi nas ks. mgr Michał Tyczyński, Kwatermistrz Główny Pieszej Pielgrzymki Warmińskiej na Jasną Górę!

2.      W tym tygodniu przypada I piątek m-ca – do Chorych udam się o godz. 10.00; w I sobotę m-ca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00; w I niedzielę m-ca Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 11.45 i Gorzkie Żale!

3.       Gmina Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz nasza parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, zgłaszamy prace do 22 marca 2024r. na specjalnej karcie do Samorządowego Ośrodka Kultury, dostarczamy zaś do naszego Kościoła/22 marca 2024r./. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 07 kwietnia 2024r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00! /Regulamin konkursu na stronie www.janowiec.com.pl/.

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne/ogrzewanie/: p. Janowi Witkowskiemu. Dziś z racji Niedzieli Ad Gentes  możemy wspomóc Misjonarzy ofiarą do puszki!

5.      UWAGA DZIECI! Przed Ołtarzem czeka na dobre uczynki/zielone listki/ Drzewko Dobroci, natomiast na kratkach znajduje się Księga Trzeźwości/jak co roku/, kto podjął takie postanowienie można się wpisać!

6.      Dnia 13.04.2024r. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego. Zapisy w kancelarii parafialnej!

7.      Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Kobiet/8 marca, sala SOK, godz. 16.00/Wystąpią: Zespół MEGI, Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku MŁODZI DUCHEM, kabaret ACH TE BABY. W programie przewidziane są konkursy z nagrodami!

8.      Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszam Radę parafialną na spotkanie, które odbędzie się na plebanii!

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

10.  Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”{ jaką rolę bracia zakonni odgrywają we wspólnocie?; po co Bogu nasza wytrwałość w modlitwie?…}  i miesięcznika „Puls” Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.