III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B, 03.03.2024r.

1.       Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu tylko o godz.  17.00 oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem! Zachęcam do podjęcia wielkopostnego postanowienia i umartwienia! Rekolekcje w naszej parafii odbędą się już za tydzień, w dniach 10.03. – 12.03 2024r./niedziela, poniedziałek, wtorek/. Poprowadzi nas ks. mgr Michał Tyczyński, Kwatermistrz Główny Pieszej Pielgrzymki Warmińskiej na Jasną Górę! Program rekolekcji poniżej!

2.       Gmina Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz nasza parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, zgłaszamy prace do 22 marca 2024r. na specjalnej karcie do Samorządowego Ośrodka Kultury, dostarczamy zaś do naszego Kościoła/22 marca 2024r./. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 07 kwietnia 2024r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00! /Regulamin konkursu na stronie www.janowiec.com.pl/.

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne/ogrzewanie/! Dziękuję za wykonanie i montaż stojaków na cmentarzu p. Zbigniewowi Chmielewskiemu i p. Marcinowi Szczepkowskiemu. Czekamy jeszcze na tablice z regulaminem dotyczącym cmentarza. Dziękuję p. Wojciechowi Budkiewiczowi za ustawienie kolejny raz iluminacji Kościoła i figury Matki Bożej. Pod chórem możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast przed Ołtarzem możemy nabyć baranki wielkanocne!

4.      UWAGA DZIECI! Przed Ołtarzem czeka na dobre uczynki/zielone listki/ Drzewko Dobroci, natomiast na kratkach znajduje się Księga Trzeźwości/jak co roku/, kto podjął takie postanowienie można się wpisać!

5.      Dnia 13.04.2024r. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego. Zapisy w kancelarii parafialnej!

6.      Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Kobiet/8 marca, sala SOK, godz. 16.00/Wystąpią: Zespół MEGI, Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku MŁODZI DUCHEM, kabaret ACH TE BABY. W programie przewidziane są konkursy z nagrodami!

7.      Zwracam się z prośbą o pomoc w uporządkowaniu terenu za plebanią, jeśli to możliwe w najbliższy czwartek o godz. 10.00! Natomiast w Kościele w czwartek lub w piątek będzie przeprowadzone badanie na specjalnym podnośniku  – stratygrafia – wykonanie odkrywek na ścianach i pobranie próbek warstw znajdujących się na murze.

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Parafia św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym

10.03. – 12.03.2024r.

Rekolekcje prowadzi ks. mgr Michał Tyczyński – Kwatermistrz Główny Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

NIEDZIELA, 10 marca 2024r.

                                      8 .00 Msza Święta z nauką ogólną

10.00 Msza Święta z nauką dla dzieci –

po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego

12.00 Msza Święta z nauką ogólną

                                          PONIEDZIAŁEK, 11 marca 2024r.

   8.30 Msza Święta z nauką ogólną  / z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Janowcu Kościelnym/

10.00 Msza Święta z nauką ogólną połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych

17.00 Msza Święta z nauką ogólną

WTOREK, 12 marca 2024r.

   8.30 Msza Święta z nauką ogólną / z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Janowcu Kościelnym/

                                      10.00 Msza Święta z nauką ogólną

17.00 Msza Święta z nauką ogólną – zakończenie rekolekcji!

Spowiedź w poniedziałek  i we wtorek przed i w trakcie nabożeństw!!!