IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B, 10.03.2024r.

1.      Rozpoczynamy dziś /w Niedzielę Radości/ rekolekcje wielkopostne; prowadzi je ks. mgr Michał Tyczyński – Kwatermistrz Główny Pieszej Pielgrzymki Warmińskiej na Jasną Górę! Program rekolekcji znajduje się w gablocie przed Kościołem i na stronie internetowej naszej parafii!

2.      Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i o godz.  17.00 oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem! Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się 22 marca 2024r. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 17.00. Zwracam się do OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe z prośbą o czuwanie nad naszym bezpieczeństwem w czasie nabożeństwa. Złożymy też stosowne pismo w Komendzie Powiatowej Policji w Nidzicy! /zachęcam do zaangażowania się w Drogę Krzyżową – rozważania poszczególnych stacji znajdują się w Zakrystii; proszę wpisać się na listę/.

3.       Gmina Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz nasza parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, zgłaszamy prace do 22 marca 2024r. na specjalnej karcie do Samorządowego Ośrodka Kultury, dostarczamy zaś do naszego Kościoła/22 marca 2024r./. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 07 kwietnia 2024r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00! /Regulamin konkursu na stronie www.janowiec.com.pl/.

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne. Pod chórem możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego!

5.      UWAGA DZIECI! Przed Ołtarzem czeka na dobre uczynki/zielone listki/ Drzewko Dobroci, natomiast na kratkach znajduje się Księga Trzeźwości/jak co roku/, kto podjął takie postanowienie można się wpisać!

6.      Dnia 13.04.2024r. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego. W dniu dzisiejszym lista została zamknięta!

7.      Dziękuję za pomoc w uporządkowaniu terenu za plebanią: p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Janowi Tańskiemu, p. Zbigniewowi Mróz, p. Krzysztofowi Smolińskiemu i p. Piotrowi Grzemskiemu. W czwartek o godz. 10.00 będziemy porządkować drugą część ogrodu – bardzo proszę o pomoc!

8.      Na cmentarzu zostały zamontowane tablice z regulaminem, proszę się zapoznać i stosować do tych zasad. Zadbajmy o groby naszych bliskich na Święta Wielkanocne! W miniony piątek zostały przeprowadzone prace w Kościele – stratygrafia. Czekamy na ekspertyzę!

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

10.  Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Parafia św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym

10.03. – 12.03.2024r.

Rekolekcje prowadzi ks. mgr Michał Tyczyński – Kwatermistrz Główny Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

NIEDZIELA, 10 marca 2024r.

8 .00 Msza Święta z nauką ogólną

10.00 Msza Święta z nauką dla dzieci –

po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego

12.00 Msza Święta z nauką ogólną

PONIEDZIAŁEK, 11 marca 2024r.

8.30 Msza Święta z nauką ogólną  / z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Janowcu Kościelnym/

10.00 Msza Święta z nauką ogólną połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych

17.00Msza Święta z nauką ogólną

WTOREK, 12 marca 2024r.

8.30 Msza Święta z nauką ogólną / z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Janowcu Kościelnym/

10.00 Msza Święta z nauką ogólną

17.00 Msza Święta z nauką ogólną – zakończenie rekolekcji!

Spowiedź w poniedziałek  i we wtorek przed i w trakcie nabożeństw!!!