III NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 21.01.2024r.

1.      Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego; pamiętajmy o lekturze Pisma Świętego w naszych domach i rodzinach!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne/ogrzewanie/.  Dziękuję za ofiary na Kościół złożone podczas wizyty duszpasterskiej mieszkańcom: Majki, Krajewo Małe i Wielkie, Nowa Wieś Dmochy, Pokrzywnica Parcele, Kołaki, Janowiec Zdzięty, Szlachta, Zabłocie, Kuce pod lasem, Janowiec Kościelny część II – od pp. Wąsowskich do pp. Gąsiorowskich! Dziękuję na ofiarę na ogrzewanie p. Justynie Wiśniewskiej, p. Elżbiecie Duchna!

3.      Dnia 13 lutego 2024r. na parkingu przed Ośrodkiem Zdrowia w Janowcu Kościelnym odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. OPTO – BUS czeka w godz. 12.00 – 13.00. Obowiązują zapisy pod numerem 690 070 902!

4.      Trwa wizyta duszpasterska. Jest to okazja do spotkania i wspólnej modlitwy, będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych Rodzin i o pokój na świecie! Postarajmy się całą rodziną uczestniczyć we wspólnej modlitwie! Dziękuję za zorganizowanie pojazdów, gościnność i modlitwę!

Plan kolędy na ten tydzień:

• – 22.01.2024r/poniedziałek/ – Szypułki, Zaskórki, Leśniewo, Jastrząbki, godz. 8.30;
  • – 23.01.2024r./wtorek/ – Szczepkowo Borowe – część I, od godz. 08.00 do godz. 11.00 z racji na pogrzeb/Rodziny, które ksiądz nie odwiedzi we wtorek będą miały kolędę w czwartek/;
  • – 24.01.2024r./środa/ – Cygany, Miąchy, Gołębie, Siwe,  godz. 8.30;
  • – 25.01.2024r./czwartek/ – Szczepkowo Borowe  – część II, godz. 08.30;
  • -26.01.2024r./piątek/ – Janowiec Kościelny, Kuce domki do pp. Kutryb, godz. 13.00.
  • -27.01.2024r./sobota/- Leśniki, godz. 10.00
  • -29.01.2024r./poniedziałek/- Janowiec Kościelny do pp. Krzyżewskich i Bene Fide, godz. 13.00.

Woda Święcona znajduje się w bocznym wejściu Kościoła, a na stoliku obok  specjalne buteleczki do wody święconej!

5.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, BABCIOM i DZIADKOM z okazji Ich Święta; dzieciom, młodzieży i nauczycielom na początku ferii zimowych – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

6.      Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika „Puls” Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym… Dla najmłodszych jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”

7.      W minionym tygodniu odeszła do Pana +Stanisława Podowska. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00.  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Drogie Siostry, Drodzy Bracia w Chrystusie!

W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zbliżamy się do 100-lecia objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie.

Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi.

Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo!

Płock, dnia 17 stycznia 2024 r.

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki