IV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 28.01.2024r.

1.      W piątek 02.02.2024r. Święto Matki Bożej Gromnicznej.  Zapraszam na Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 17.00 z poświęceniem gromnic. Jest to I piątek m-ca, z Komunią Świętą do Chorych udam się od godz. 11.30! Natomiast w I sobotę m-ca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00; za tydzień w I niedzielę m-ca Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.12.00!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne/ogrzewanie/pp. Bożenie i Tadeuszowi Tylickim.  Dziękuję za ofiary na Kościół złożone podczas wizyty duszpasterskiej mieszkańcom: Szypułki, Zaskórki, Leśniewo, Jastrząbki; Szczepkowo Borowe – część I; Cygany, Miąchy, Gołębie, Siwe; Szczepkowo Borowe – część II; Janowiec Kościelny, Kuce domki do pp. Kutryb; Leśniki!

3.      Dnia 13 lutego 2024r. na parkingu przed Ośrodkiem Zdrowia w Janowcu Kościelnym odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. OPTO – BUS czeka w godz. 12.00 – 13.00. Obowiązują zapisy pod numerem 690 070 902!

4.      Trwa wizyta duszpasterska. Jest to okazja do spotkania i wspólnej modlitwy, będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych Rodzin i o pokój na świecie! Postarajmy się całą rodziną uczestniczyć we wspólnej modlitwie! Dziękuję za zorganizowanie pojazdów, gościnność i modlitwę!

Plan kolędy na ten tydzień:

• – 29.01.2024r/poniedziałek/ – Janowiec Kościelny do pp. Krzyżewskich i Bene Fide, godz. 13.00;

Woda Święcona znajduje się w bocznym wejściu Kościoła, a na stoliku obok  specjalne buteleczki do wody święconej!

5.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

6.      Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”{ ważny artykuł w czasach, kiedy kolęda jest powszechnie krytykowana; świeccy katecheci zabierają głos w dyskusjio ograniczaniu religii w szkołach; czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej…}  i miesięcznika „Puls” Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym… Dla najmłodszych jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”… Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki Stowarzyszenia „Nieść ulgę w cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy, które buduje Hospicjum w Żyrardowie. Możemy włączyć się w to dzieło przekazując 1,5 % swojego podatku. Wszystkie potrzebne informacje znajdziemy w ulotce!

7.      W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Jerzy Stanisław Bielasta. Pogrzeb odbył  się w czwartek o godz. 13.00; +Sylwester Kalinowski. Pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 14.00.  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

8.   ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Judyta Aleksandra Chmielewska, panna par. tut. i Michał Szczepan Jastrzębski, kawaler par. Narodzenia N.M.P.
w Warszawie – Płudach. Zapowiedź 1.