OGŁOSZENIA PARAFIALNE, I NIEDZIELA ADWENTU, ROK A, 27.11.2022r.

1.       Adwent to czas oczekiwania – zachęcam do refleksji, modlitwy, postanowień i wyrzeczeń oraz do udziału w Roratach – szczególnie Dzieci i Młodzież/pierwsza Msza Święta danego dnia to Rorata/! Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 02.12. – 04.12. 2022r. Poprowadzi je ks. mgr Michał Guzek z Dobrzynia n. Drwęcą!/ Program rekolekcji poniżej/.

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler oraz za ofiary na ogrzewanie Kościoła: p. Teresie Zielińskiej, p. Zofii Politowskiej, p. Barbarze Sosnowskiej, pp. Gabrieli i Franciszkowi Borowym, pp. Bożenie i Stanisławowi Grochala, pp. Krystynie i Tadeuszowi Duchna, pp. Kamili i Markowi Skudynowskim,  Sołectwu Bukowiec Wielki. Dziękuję Mieszkańcom Kołaki za zakupioną palmę do Kościoła! Bóg zapłać!

3.        W Gościu Niedzielnym:  Kto chce zakazać spowiedzi dzieci? Jako dodatek – kalendarz z wizerunkami polskich świętych! Zachęcam do lektury miesięcznika PULS – Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym!

4.      Dziś poświęcimy opłatek; p. Wojciech nie będzie chodził z opłatkiem – czeka w drugiej Zakrystii; są do nabycia świece Caritas/ małe – 10 zł.; duże- 15 zł./ Dzieci proszę, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa! Jest już nowy kalendarz parafialny na 2023r. u p. Piotra – 15 zł!

5.      Z wizytą do Chorych udam się 16.12.2022r. od godz. 8.30. Przede wszystkim będą to odwiedziny Parafian, przystępujących do Komunii Świętej w I piątki m-ca. Chorych można zgłosić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii!

6.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń;  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

7.      Przypominam o porządku na cmentarzu! Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu!

REKOLEKCJE ADWENTOWE

02.12. – 04.12.2022r.,

JANOWIEC KOŚCIELNY

Rekolekcje prowadzi ks. mgr Michał Guzek

z Dobrzynia n. Drwęcą

PIĄTEK 02.12.2O22r.

10.00 – Msza św. z  nauką ogólną

15.30 – Msza św. z  nauką dla dzieci i dorosłych

17.00 – Msza św. z  nauką ogólną

SOBOTA  03.12.2022r.

10.00 – Msza św. z  nauką ogólną –
sakrament namaszczenia chorych

15.30 – Msza św. z  nauką dla dzieci i dorosłych

17.00 – Msza św. z  nauką ogólną

NIEDZIELA  04.12.2022r.

8.00 – Msza św. z  nauką ogólną

10.00 – Msza św. z  nauką dla dzieci i dorosłych –  po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego

12.00 – Msza św. z nauką ogólną

SPOWIEDŹ W PIĄTEK I W SOBOTĘ –  15 MIN. PRZED I W CZASIE NABOŻEŃSTWA!!!