OGŁOSZENIA PARAFIALNE, II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK A,05.03.2023r.

1.      Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych! Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00 i 17.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 19.03.-21.03.2023r./program poniżej/. Poprowadzi je ks. mgr lic. Radosław Czerwiński – prefekt roku propedeutycznego WSD „Hosianum” w Olsztynie!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler, meble w Zakrystii i w kancelarii oraz za ofiary na ogrzewanie Kościoła.  Bóg zapłać!

3.      Wójt Gminy Janowiec Kościelny oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają na obchody Dnia Kobiet dnia 07 marca 2023r. – Sala Gimnastyczna w Janowcu Kościelnym, godz. 17.00! Wystąpią: „Grupa taneczna SOK”, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nidzicy, „AkuMetrik”, „Diwa operetkowa”, Kabaret „Baby ach te baby”, Zespół taneczny „Dancing Babki”!

4.       W Gościu Niedzielnym: jak rozumieć karę Boską; katecheza wielkopostna o uczynku miłosierdzia – nieumiejętnych pouczać… Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym…

5.      Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcam do wpisu, jeśli podjęliśmy abstynencję w Wielkim Poście! Natomiast pod krzyżem znajduje się Drzewko Dobroci – UWAGA DZIECI –  na którym wieszamy listki – jeden dobry uczynek to jeden zielony listek!

6.      Zakupiliśmy obraz naszego wielkiego patrona św. Jana Chrzciciela, który został zawieszony w prezbiterium. W naszej codzienności powierzajmy się wstawiennictwu tego odważnego proroka, mającego wielkie poczucie obowiązku! Dziękuję za pomoc p. Krzysztofowi Piotrkowskiemu!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń , Wszystkim Kobietom –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA W JANOWCU KOŚCIELNYM

19.03. – 21.03.2023r.

NIEDZIELA 19.03.2023r.