OGŁOSZENIA PARAFIALNE, II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B, 28.02.2021r.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 9.00 i 15.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 11.45 przed Najświętszym Sakramentem.

Możemy nabyć baranki na stół wielkanocny w ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas 2021 w cenie 5 zł. Baranki znajdują się na stoliku przed Ołtarzem. Natomiast przy gazetowniku pod chórem możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziś przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – modlimy się za misjonarzy, których możemy wesprzeć ofiarą do puszki. Bóg zapłać!

Gmina Janowiec Kościelny , Samorządowy Ośrodek Kultury i nasza parafia organizują konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Zgłoszenia należy dokonać na karcie zgłoszeń w SOK. Palmę należy dostarczyć do dnia 26 marca 2021r. do Kościoła. Wyniki i wręczenie nagród 11 kwietnia o godz. 10.00 po Mszy Świętej!!! Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.janowiec.com.pl

W dniu 01 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętamy o tych, którzy po wojnie walczyli o wolną Polskę i traktowani byli bardzo niesprawiedliwie!!!

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dn. 14.03.-16.03.2021r. –   niedziela, poniedziałek i wtorek. Poprowadzi je ks. mgr Roman Zieliński z Gąbina. Za tydzień 07 marca z racji rekolekcji w Dzierzgowie będzie mnie zastępować ks. Michał Guzek.

W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.

W tym tygodniu przypada I piątek m-ca. Oddamy cześć Sercu Jezusowemu. W I sobotę m-ca Różaniec, który niech już na stałe zagości w naszym grafiku modlitewnym, nie tylko z racji nabożeństwa pięciu I sobót m-ca. W przyszłą niedzielę Adoracja w ramach nabożeństwa Gorzkich Żali.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary na Kościół. Przed Ołtarzem znajduje się Drzewko Dobroci. Jeden dobry uczynek to jeden zielony listek. Mam nadzieję, że dzieci nie pozwolą, aby ono było takie smutne!

W czwartki adorujemy Pana Jezusa od godz. 16.00. Zapraszam na modlitwę w ciszy i w skupieniu.

Dziś w Gościu Niedzielnym: Syria – kraj, którego właściwie nie ma; Jakiej muzyki słuchać w Wielkim Poście?

Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Paulina Grochala, panna par. tut. i Adrian Duchna, kawaler par. bł. Bolesławy Lament
w Nidzicy. Zapowiedź 1. Jeśli znane są jakieś przeszkody zachodzące między narzeczonymi, zobowiązani jesteśmy poinformować kancelarię parafialną!!!

W minionym tygodniu odeszła do Pana +Janina Kask. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…