OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK A, 19.03.2023r.

1.      Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych! Droga Krzyżowa w najbliższy piątek tylko o godz. 17.00; podobnie 31 marca Droga Krzyżowa ulicami parafii po Mszy Świętej o godz. 17.00 – zachęcam do licznego udziału i proszę Druhów Strażaków o czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje wielkopostne prowadzi  ks. mgr lic. Radosław Czerwiński – prefekt roku propedeutycznego WSD „Hosianum” w Olsztynie!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na odnowioną chrzcielnicę p. Weronice Sosnowskiej. Pod chórem możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego! Bóg zapłać!

3.      Gmina Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury i nasza parafia ogłaszają Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Prace zgłaszamy do SOK/02.04.2023r./ na specjalnej karcie i dostarczamy je do Kościoła/02.04.2023r./. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 09.04.2023r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00! /Regulamin Konkursu na stronie www.janowiec.com.pl/

4.      W II i III dzień rekolekcji o godz. 10.00/przed i po Mszy Świętej/ Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym będzie rozprowadzać palmy. Dochód przeznaczony jest na leczenie, rehabilitację i zniesienie barier architektonicznych dla Pawła Bukowskiego” Bukosia” – Dyrektora Nidzickiego Ośrodka Kultury, znanego w powiecie. Kochany mąż i troskliwy ojciec, inicjator i dobry duch wielu przedsięwzięć promujących nie tylko rodzinne miasto, ale i region. Człowiek kultury, rycerz. Przyjaciel wielu, dobry człowiek. Zbiórka odbędzie się również za tydzień w niedzielę 26 marca br., do akcji dołączą: Szkoła Podstawowa w Waśniewie–Grabowie i w Janowcu Kościelnym!!!

5.      Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji jednego wybranego przez Boga dziecka, które rozwija się w łonie Matki, ale które jest zagrożone aborcją. Codzienna modlitwa Duchowej Adopcji rozpoczyna się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i trwa do Świąt Bożego Narodzenia!

6.      W najbliższy czwartek w Kościele Trójcy Świętej w Mławie odbędą się spotkania z s. Nullą – cudownie uzdrowioną przez wstawiennictwo bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Duszpasterze zapraszają o godz. 16.30 i o godz. 18.00!

7.       W Gościu Niedzielnym: Najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II; dla Najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego…

8.      Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcam do wpisu, jeśli podjęliśmy abstynencję w Wielkim Poście! Natomiast pod krzyżem znajduje się Drzewko Dobroci – UWAGA DZIECI –  na którym wieszamy listki – jeden dobry uczynek to jeden zielony listek!

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

10.  W minionym tygodniu odeszła do Pana +Anna Miecznikowska. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…