OGŁOSZENIA PARAFIALNE, V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK A, 26.03.2023r.

1.       Droga Krzyżowa ulicami parafii w najbliższy piątek po Mszy Świętej  o godz. 17.00;  zachęcam do licznego udziału i proszę Druhów Strażaków o czuwanie nad naszym bezpieczeństwem; zorganizowanie naszej Drogi Krzyżowej zgłosiliśmy również na Policję – dziękuję p. Jackowi Tarwackiemu za pomoc! Gorzkie Żale w niedziele o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Dziękuję za modlitewne skupienie i obecność podczas rekolekcji: uczniom naszej Szkoły, Nauczycielom i Dyrekcji; p. Katechetce, ministrantom, Iskierkom z p. Judytą, Wam Siostry i Bracia za piękne świadectwo wiary! Informuję, iż do Chorych udam się z Komunią Świętą w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00!

2.      Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej wysłuchamy Męki Pańskiej i pobłogosławimy palmy! Procesja z palmami na Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 10.00 i na Sumie o godz. 12.00! Natomiast wieczorem zapraszam na Apel Jasnogórski i modlitwę w 18 rocz. śm. św. Jana Pawła II! Od dziś krzyże pozostają zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na odnowioną chrzcielnicę p. Marcie Gołębiewskiej. Pod chórem możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego! Bóg zapłać!

4.      Gmina Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury i nasza parafia ogłaszają Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Prace zgłaszamy do SOK/02.04.2023r./ na specjalnej karcie i dostarczamy je do Kościoła/02.04.2023r./. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 16.04.2023r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00! /Regulamin Konkursu na stronie www.janowiec.com.pl/

5.      W II i III dzień rekolekcji o godz. 10.00/przed i po Mszy Świętej/ Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym rozprowadzał palmy. Dochód przeznaczony jest na leczenie, rehabilitację i zniesienie barier architektonicznych dla Pawła Bukowskiego „Bukosia” – Dyrektora Nidzickiego Ośrodka Kultury, znanego w powiecie. Kochany mąż i troskliwy ojciec, inicjator i dobry duch wielu przedsięwzięć promujących nie tylko rodzinne miasto, ale i region. Człowiek kultury, rycerz. Przyjaciel wielu, dobry człowiek. Dziś do akcji dołączają: Szkoła Podstawowa w Waśniewie–Grabowie i w Janowcu Kościelnym!!! Natomiast w Niedzielę Palmową odbędzie się kiermasz z ozdobami, stroikami wielkanocnymi zorganizowany przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Dochód zostanie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka dla dzieci i uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym!

6.       W Gościu Niedzielnym: Dlaczego otruto ks. Blachnickiego; do nabycia jest Gość Extra…

7.      Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcam do wpisu, jeśli podjęliśmy abstynencję w Wielkim Poście! Natomiast pod krzyżem znajduje się Drzewko Dobroci – UWAGA DZIECI –  na którym wieszamy listki – jeden dobry uczynek to jeden zielony listek!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

9.      W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Tomasz Tejs, pogrzeb odbył się w środę o godz. 12.00 i +Wiesława Świniarska, pogrzeb odbył się w piątek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…