OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B, 14.03.2021r., REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 1.  W  piątek – 19 marca Uroczystość św. Józefa, do którego w tym roku szczególnie się modlimy. Tego dnia Droga Krzyżowa tylko o godz. 15.30 z racji na spowiedź rekolekcyjną. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2.  Przy gazetowniku pod chórem możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
 3. Gmina Janowiec Kościelny , Samorządowy Ośrodek Kultury i nasza parafia organizują konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Zgłoszenia należy dokonać na karcie zgłoszeń w SOK. Palmę trzeba dostarczyć do dnia 26 marca 2021r. do Kościoła. Wyniki i wręczenie nagród 11 kwietnia o godz. 10.00 po Mszy Świętej!!! Regulamin konkursu dostępny na stronie www.janowiec.com.pl
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii trwają do wtorku włącznie. Prowadzi je ks. mgr Roman Zieliński z Gąbina. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej. Za Chorych będziemy modlić się w poniedziałek o godz. 10.00.
 5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na cele remontowe i za ofiary na Kościół!
 7. Przed Ołtarzem znajduje się Drzewko Dobroci. Jeden dobry uczynek to jeden zielony listek, który na tym drzewku zawieszamy! Dziękuję dzieciom, które to już zrobiły!
 8. W czwartki adorujemy Pana Jezusa od godz. 16.00. Zapraszam na modlitwę w ciszy i w skupieniu.
 9. Dziś w Gościu Niedzielnym: O wizycie papieża Franciszka w Iraku; Magnes z wizerunkiem św. Józefa…
 10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
 11. W minionym tygodniu, w czwartek odbył się pogrzeb +Tadeusza Szczepkowskiego. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 12. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Magdalena Dunajska, panna parafii tut. i Szymon Kowalski, kawaler par. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wNapiwodzie. Zapowiedź 2.Jeśli znane są jakieś przeszkody zachodzące między narzeczonymi, zobowiązani jesteśmy poinformować kancelarię parafialną!!!

POMOC DLA ANTOSIA!!!

      Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym włączył się w akcję pomocy dla Antosia Prusika przygotowując palmy wielkanocne, które będą sprzedawane tydzień przed Niedzielą Palmową – 21.03.2021r. po każdej Mszy Świętej. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Antosia, zamieszkałego w Tatarach. Chłopiec urodził się z zanikiem kości promieniowej w obu rączkach, z agenezją nerki lewej i małopłytkowością. Operacja rączek Antosia została wyceniona na kwotę 400 tysięcy złotych.

Wspólnie pomogliśmy Lence, pomóżmy Antosiowi. Ofiara za palmę – dobrowolna.

Do akcji dołącza Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym, 21 marca uczniowie zorganizują kiermasz palm,
a 28 marca stroików wielkanocnych!!!  ZAPRASZAMY!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Parafia św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym

14.03. – 16.03.2021r.

Rekolekcje prowadzi ks. mgr Roman Zieliński

NIEDZIELA, 14 marca 2021r.

8.00 Msza Święta z nauką ogólną

10.00 Msza Święta z nauką ogólną

– po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

11.45 GORZKIE ŻALE

12.00 Msza Święta z nauką ogólną

PONIEDZIAŁEK, 15 marca 2021r.

8.30 Msza Święta z nauką ogólną

10.00 Msza Święta z nauką dla Chorych

17.00 Msza Święta z nauką ogólną

WTOREK, 16 marca 2021r.

8.30 Msza Święta z nauką ogólną

10.00 Msza Święta z nauką ogólną

17.00 Msza Święta z nauką ogólną

– zakończenie rekolekcji

Spowiedź w poniedziałek i we wtorek przed i w trakcie nabożeństw!!!