OGŁOSZENIA PARAFIALNE, V NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B, 02.05.2021r.

 1. Trwa Okres Wielkanocny, przypominam o obowiązku przyjmowania Komunii Świętej w tym czasie.
 2. Jutro w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zapraszam na Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 3. Za tydzień w naszej parafii 25 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. To czas szczególnie ważny w życiu parafii i naszych rodzin. Dołóżmy wszelkich starań, aby ta Uroczystość była prawdziwym przeżyciem i spotkaniem z Jezusem. Spowiedź dla dzieci  i rodziców oraz rodziców chrzestnych w sobotę o godz. 9.30. Następna  próba we wtorek o godz.15.00!!!
 4. Zadbajmy o przydrożne figurki i Krzyże. Nabożeństwo majowe w Kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W soboty zaś o godz. 8.30, a w niedzielę o godz.12.00. Przypominam, że w każdy czwartek możemy adorować Pana Jezusa od godz. 16.00.
 5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 20m2, czyli w naszym Kościele do 30 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół.
 7. Dziś w Gościu Niedzielnym: Co można zbudować na kulturze gniewu?; Jak długo trwa odporność po szczepieniu? Dlaczego św. Józef został patronem robotników? Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.
 8. W pierwsze piątki miesiąca od maja do października gromadzą się Męskie Plutony Różańcowe w  Gietrzwałdzie. Apel Jasnogórski, różaniec i droga krzyżowa to program tych spotkań!!!
 9. Serdecznie zapraszam na spotkanie Radę Parafialną w czwartek o godz. 19.00!!!
 10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Piotr Lubowiecki, zam. Janowo. Pogrzeb odbył się we wtorek o godz. 11.00. We wtorek odbędzie się pochówek +Lecha Melera ok. godz. 14.00.  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 12. Serdecznie dziękuję za modlitwę, wsparcie i obecność na pogrzebie mojej Mamy +Wiesławy Sielczak wszystkim delegacjom Parafian, Urzędu Gminy, Szkół, Męskiemu Plutonowi Różańcowemu i Środowiskowemu Domu Samopomocy oraz  Ministrantom!