OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 15.11.2020r.

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej ( Uroczystość odbędzie się  9 maja 2021r., godz. 12.00)
  2.  Dziękuję p. Markowi Burskiemu i Janowi Burskiemu za zboże dla WSD w Płocku. W tym tygodniu zboże będzie  już odebrane. Bóg zapłać za organizację tej zbiórki!
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: o tym, że uliczne protesty ranią osoby niepełnosprawne; Co zrobić, żeby przebić mur obojętności i dotrzeć do młodzieży?
  5.  Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary na tacę. Dziękuję za ofiarę na nowy Ołtarz na cmentarzu  Państwu Teresie i Mirosławowi Szypulskim, Ewie i Krzysztofowi Leśnikowskim, p. Romualdowi Oman i  za  ofiary bezimienne. P. Krzysztofowi Piotrkowskiemu dziękuję za wymianę żarówek na energooszczędne w otoczeniu plebanii i w bocznym wejściu Kościoła. Panu Jackowi Tarwackiemu za wskazanie fachowej pomocy w naprawie nożyc spalinowych (wszystkie prace zostały wykonane nieodpłatnie).
  6. Od dziś możemy nabyć kalendarz parafialny na rok 2021, cena 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Kościół. Do nabycia są również świece Caritas na stół wigilijny  – małe 6zł. i kule 12 zł. Pieniądze przeznaczone są na pomoc biednym dzieciom.
  7. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 wręczymy nagrody za „Najbardziej pomysłowy różaniec” i uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym. Komisja w składzie: p. Marianna Malinowska- Przewodnicząca Rady Gminy, P. Magdalena Duchna – Samorządowy Ośrodek Kultury oraz p. Wójt Piotr Rakoczy wyłoniła zwycięzców.
  8. Informuję, iż w piątek podjęliśmy próbę oceny stanu posadzki w naszym Kościele i jej doczyszczenia przez firmę KLIMAT z Kalisza. Prace będą wykonywane w najbliższym czasie. Doczyszczenie to I etap, natomiast II etap to pielęgnacja posadzki przez nas. Do tego potrzebna jest specjalna maszyna i środki czyszczące oraz maty/wycieraczki  w wejściach: głównym i bocznym. Do naszej dyspozycji jest też wieża do dezynfekcji rąk (w ofercie firmy KLIMAT)