OGŁOSZENIA PARAFIALNE, VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B, 09.05.2021r.

1. Trwa Okres Wielkanocny, przypominam o obowiązku przyjmowania Komunii Świętej w tym czasie.
  2. Dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. To czas szczególnie ważny w życiu parafii i naszych rodzin. Dziękuję Rodzicom, Babciom, Dziadkom, Rodzicom Chrzestnym, Nauczycielom i Wychowawcom, Dyrekcji Szkól, do których uczęszczają dzieci, Pani Agnieszce, Pani Katarzynie, Panu Wojciechowi, Panu Piotrowi i Pani Elżbiecie za przygotowanie tej Uroczystości. Dziękuję za dar Ołtarza –  trybularz z łódką. Dzieci zapraszam na Biały Tydzień do piątku włącznie o godz. 16.30.
  3.  Nabożeństwo majowe w Kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W soboty zaś o godz. 8.30, a w niedzielę o godz.12.00. Przypominam, że w każdy czwartek możemy adorować Pana Jezusa od godz. 16.00.
  4. Poniedziałek, wtorek i środa po VI Niedzieli Wielkanocnej to dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  5. Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Komendant Gminny ZOSP RP w Janowcu Kościelnym i Prezes OSP Janowiec Kościelny serdecznie zapraszają  na uroczystości związane z obchodami 100-lecia Jednostki OSP w Janowcu Kościelnym oraz Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka, które odbędą się 16 maja 2021r. Uroczystość rozpocznie się zbiórką jednostek OSP przed Kościołem o godz.15.30. Następnie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji strażaków o godz.16.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.
  6. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na cele remontowe i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła
    p. Teresie Rudzińskiej oraz za ofiarę bezimienną. Podziękowania dla pp. Kamili i Michała Nowosielskich za dar złożony na rzecz parafii oraz dla pp. Pauliny i Adriana Duchna, którzy wczoraj zawarli sakramentalny związek małżeński za przekazanie kwiatów do Kościoła. Został odnowiony łączniki/stopień przed Ołtarzem Dziękuję za  tę pracę.
  8. W czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Dziękuję za przybycie i miłą atmosferę. Uzgodniliśmy, że praca wokół Kościół będzie wykonana w całości: kostka i płyty przed wejściem do Kościoła. Ufam i liczę na wsparcie! Płyty kamienne należy zakupić i dodać koszt ułożenia. Więc koszt ogólny automatycznie wzrośnie.
  9. Dziś w Gościu Niedzielnym: Co robi Kościół na rzecz walki z pandemią?; Do czego będzie uprawniał paszport covidowy?; Aktualny tekst Litanii Loretańskiej. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.
  10. Serdecznie zapraszam 13 maja o godz. 20.00 na pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Proszę zabrać ze sobą świece!
  11. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
  12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Teresa Rochowicz. Pogrzeb odbył się
    w sobotę o godz. 13.00; +ks. Józef Kamiński, wieloletni proboszcz naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Żałobnej Liturgii przewodniczyć będzie Ks. Bp Mirosław Milewski. Natomiast o godz. 10.00 rozpocznie się Różaniec. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
  13. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Paweł Malinowski, kawaler parafii tutejszej i Malwina Kryźba, panna parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marwałdzie. Zapowiedż 1.

Kamil Chmielewski, kawaler z parafii Janowo i Ewelina Kalinowska, panna par. tut. Zapowiedż 1.

Jeśli znane są przeszkody, które uniemożliwiają zawarcie tych związków, proszę poinformować kancelarię parafialną!!!