OGŁOSZENIA PARAFIALNE, II NIEDZIELA ADWENTU, ROK A, 04.12.2022r.

1.      W dniu dzisiejszym kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękuję ks. Michałowi za przeprowadzenie rekolekcji, za modlitwę i swoje świadectwo wiary! Adwent to czas oczekiwania – zachęcam do refleksji, modlitwy, postanowień i wyrzeczeń oraz do udziału w Roratach – szczególnie Dzieci i Młodzież/pierwsza Msza Święta danego dnia to Rorata/!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler oraz za ofiary na ogrzewanie Kościoła: p. Irenie Duchna, p. Jadwidze Rogozińskiej, p. Krystynie Młyńskiej, p. Zofii Durzyńskiej, p. Renacie Szczepkowskiej, p. Tadeuszowi Bogusławskiemu, pp. Monice i Markowi Żebrowskim, pp. Krystkiewicz, pp. Irminie i Piotrowi Chmielewskim, pp. Katarzynie i Piotrowi Kowalewskim, pp. Jolancie i Zbigniewowi Sosnowskim, p. Andrzejowi Jabłonowskiemu.  Bóg zapłać!

3.      Wójt Gminy Janowiec Kościelny i Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym oraz nasza Parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. /Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej WWW.janowiec.com.pl/ Prace należy dostarczyć do dnia 22 grudnia 2022r. osobiście do SOK. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 06 stycznia 2023r. o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej!

4.        W Gościu Niedzielnym: – Wierzę w święty Kościół powszechny. Dlaczego na Kościół trzeba patrzeć wiarą… Zachęcam do lektury miesięcznika PULS – Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym!

5.      Pan Wojciech nie będzie chodził z opłatkiem do naszych domów – czeka w drugiej Zakrystii; są do nabycia świece Caritas/ małe – 10 zł.; duże- 15 zł./ Dzieci proszę, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa! Jest już nowy kalendarz parafialny u p. Piotra – 15 zł!

6.      Z wizytą do Chorych udam się 16.12.2022r. od godz. 8.30. Przede wszystkim będą to odwiedziny Parafian, przystępujących do Komunii Świętej w I piątki m-ca. Chorych można zgłosić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń;  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

8.      Przypominam o porządku na cmentarzu! Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu!