OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.08.2020r.

1. Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Dzieci i młodzież przygotowują się
do rozpoczęcia roku szkolnego. W szkołach trwają porządki. Prośmy Boga, abyśmy mogli bezpiecznie wrócić do obowiązków.

2. Tydzień temu przeżywaliśmy dzień solidarności z mieszkańcami  Bejrutu. Po Mszach Świętych mogliśmy złożyć ofiarę do puszki. Zebraliśmy 605 złotych. Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas. Bóg zapłać!

3. Przypominam, iż starym zwyczajem naszej parafii możemy ofiarować zboże dla Wyższego Seminarium Duchownego  w Płocku. Za tę troskę i odpowiedzialność za kleryków i kapłanów  dziękuję. Zbiórka już się rozpoczęła, dziękuję Panu Krzysztofowi Krajewskiemu.

4. W niedzielę 6 września o godz. 12.00 podziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Poświęcimy ziarno na zasiew. Serdecznie zapraszam.

5. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci klas IV, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: O nowych zadaniach
i koniecznych zmianach, jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce; O Matce Bożej Królowej Tatr…

7. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę.

Komunikat Zastępcy Dowódcy Batalionu 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

„Służba wojskowa jest pięknym wypełnieniem obowiązku względem naszej Ojczyzny. Na terenie diecezji płockiej stacjonuje 64. Batalion Lekkiej Piechoty w Płocku, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, zarówno mężczyzn jak i kobiety do wstępowania w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Jest to piękny czyn jakim możemy wykazać miłość do naszej Ojczyzny, zwłaszcza w 100. rocznicę obrony ziemi płockiej z roku 1920. Informacje dostępne są na stronie internetowej 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, jak również w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Płocku”.

Mjr Ireneusz Fudała
Zastępca Dowódcy Batalionu – Szef Sztabu