• To wydarzenie minęło.

Zaduszki Janowieckie

2 listopada 2019 @ 19:00

O godz. 19.00 w najbliższą sobotę 02.11.2019 odprawimy zaduszki janowieckie w trakcie , których będziemy wyczytywać Imiona i Nazwiska naszych zmarłych w kolejności daty śmierci – miesiącami, Rodzina- jedna osoba z rodziny gdy usłyszy swego bliskiego zmarłego, podchodzi do zapalonego Paschału z przyniesioną ze sobą lampką zapala ją i stawia na posadzce kościoła za Paschałem. Msza jest odprawiana w intencji zmarłych którzy w minionym roku odeszli do Pana Boga, jeżeli zmarł ktoś z naszej rodziny poza naszą Parafią możemy zgłosić imię i nazwisko osoby zmarłej, aby objąć ją modlitwą. W trakcie Mszy św. ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Msze św. w intencji zmarłych. Po zakończonej mszy św. zapaloną lampkę zanosimy na grób bliskiej osoby, lub ustawiamy pod krzyżem na cmentarzu.

Data:
2 listopada 2019