22. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych. Dziękujemy za życie św. Jana Pawła II zapraszam dziś na apel papieski, który odbędzie się o 20.30. W dniu jutrzejszym msze św. będą oprawiane o godz. 10.00 ; 12.00; 20.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 będzie wystawiony Najświętszy sakrament do godz. 12.00 zachęcam do udziału w adoracji. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  2. Z powodu panującej pandemii naszej w Parafii nie odbyły się rekolekcje wielkopostne wielu z nas nie skorzystało z sakramentu pokuty i nie przyjęliśmy komunii św. wielkanocnej. W dniach 22 – 23.05 w piątek i sobotę będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Organizujemy nabożeństwo pokutne będzie spowiadało czterech kapłanów, w godzinach od 09.00 – 12.00 oraz 14.30 – 16.30, co pół godziny będzie udzielana komunia św. Podczas spowiedzi będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, będzie czas na adoracje i podziękowanie Bogu za otrzymane łaski.
  3. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.00 w soboty o godz. 09.00 oraz w niedziele po sumie. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  4. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym pod honorowym patronatem Wójta Gminy Janowiec Kościelny i Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym ogłasza wyniki konkursu poetyckiego o św. Janie Pawle II, pt: „ Wy jesteście solą ziemi.”: I miejsce zdobył Piotr Tarwacki – klasa VII- SP Janowiec Kościelny, II miejsce Magdalena Szczepkowska – klasa VI B- SP Janowiec Kościelny, III miejsce Bartosz Siemianowski – klasa VI – SP Waśniewo – Grabowo. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Mydło – klasa VII – SP Zaborowo, Lena Gaworska – klasa VA – SP Janowiec Kościelny, Urszula Bielasta – klasa VA – SP Janowiec Kościelny. Udział w konkursie brało 27 osób. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy wielu inspiracji w tworzeniu nowych tekstów.
  5. „W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania!”
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa niedzielnego.
  7. Za chwilę pomodlimy się litanią do św. Jana Pawła II polecajmy Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II naszą Ojczyznę Polskie nasze rodziny, aby były silne Bogiem.