55. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela adwentu – 15 grudnia 2019

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
  3. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
  5. Zachęcam do nabycia u Pana Piotra w zakrystii naszego kalendarza parafialnego w cenie 10 zł jak w poprzednich latach, zawiera on wszelkie uroczystości parafialne, gminne, szkolne, dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony jest na prace remontowe naszego Kościoła.
  6. Przypominam, że adwentowa Msza Święta roratnia odprawiana jest każdego dnia jako pierwsza. Zachęcamy, aby na Roraty przychodziły dzieci i młodzież przynieśmy ze sobą zapalone lampiony.
  7. W najbliższy piątek przed świętami odwiedzę osoby chore , starsze z sakramentami św. Jeżeli mamy takie osoby i mają pragnienie przyjęcia Komunii św. proszę o zgłoszenie do mnie takich osób. Chorych odwiedzę jak w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
  8. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie Pana Organisty z opłatkiem , jeżeli ktoś nie ma jeszcze opłatka można zgłosić się do Pana Wojciecha po Mszy św.
  9. Zachęcam do nabycia świec Caritas w cenie 6 zł i 12 zł dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dla najbardziej potrzebujący rodzin.
  10. Dziękuję za ofiary składane na tacę, które dziś przeznaczone są na prace remontowe naszego kościoła.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  12. Polecajmy miłosiernemu Bogu wszystkie nasze intencje i prośmy o błog. na zbliżający się czas.