OGŁOSZENIA PARAFIALNE, I NIEDZIELA ADWENTU, ROK C, 28.11.2021r.

1. Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Jezusa. To również czas postanowień i wyrzeczeń. Zachęcam dzieci i młodzież do udziału w Roratach.  Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 03-05.12.2021r./piątek, sobota, niedziela/. Poprowadzi je ks. mgr Piotr Paga z Reszla. Dziś poświęcimy opłatek (p. Wojciech nie będzie chodził w tym roku z opłatkiem – czeka w bocznej zakrystii); ofiary składane przy tej okazji są wyrazem wdzięczności dla p. Organisty. Możemy też złożyć ofiarę na ogrzewanie Kościoła!!! Do nabycia są świece na stół wigilijny – małe po 6 zł i kule po 12 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom!!! Proszę dzieci, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa! Ile dobrych uczynków, tyle sianka proszę przynieść!
  2.  Pod chórem znajduje się Skrzynka synodalna, do której możemy wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego, jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienia i rozbudzenie wiary/ do końca roku kalendarzowego/.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy
    o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę: p Krystynie Młyńskiej, p. Janinie Politowskiej. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie Kościoła: Nowa Wieś Dmochy  – 400 zł. Pokrzywnica Wielka złożyła ofiarę na Seminarium 490 zł. Bóg zapłać!!!
  5. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: Sytuacja na granicy okiem mieszkańców pogranicza; Czy Europie grozi rak prądy? Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  7. Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz nasza parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 10.12.2021r w SOK. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.janowiec.com.pl
  8. Do dnia 30.11.2021r. SOK przyjmuje zapisy na spektakl „Betlejem Polskie” Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach k. Warszawy, który odbędzie się 18.12.2021r. Atrakcyjna cena biletu, ilość miejsc ograniczona!!!
  9. Korzystajmy z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. Penitencjaria Apostolska przedłużyła czas uzyskiwania odpustów na cały listopad –  za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
  11. W modlitwie pamiętajmy o rodzinie pp. Wojciechowskich z Sołdan. W wyniku wybuchu gazu p. Bogumiła Wojciechowska znalazła się w szpitalu. Módlmy się o zdrowie i otwierajmy nasze serca na pomoc poszkodowanym Parafianom!!!
  12. Dziś nie będzie spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Klasy 8 są na kwarantannie!!!

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Parafia św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym

03.12. – 05.12.2021r.

Rekolekcje prowadzi ks. mgr Piotr Paga

PIĄTEK, 03 grudnia 2021r.

10.00 Msza Święta z nauką ogólną

15.30Msza Święta z nauką dla dzieci

17.00Msza Święta z nauką ogólną

SOBOTA, 04 grudnia 2021r.

10.00Msza Święta z nauką ogólną

15.30Msza Święta z nauką dla dzieci

17.00Msza Święta z nauką ogólną

po Mszy Świętej spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

NIEDZIELA, 05 grudnia 2021r.

8.00 Msza Święta z nauką ogólną

10.00 Msza Święta z nauką ogólną

po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego

12.00 Msza Święta z nauką ogólną

Spowiedź w piątek  i w sobotę przed i w trakcie nabożeństw!!!