OGŁOSZENIA PARAFIALNE, II NIEDZIELA ADWENTU, ROK B, 06.12.2020r. św. Mikołaja

 1. Druga Niedziela Adwentu to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel możemy złożyć ofiarę do puszek. Bóg zapłać!
 2.  W dniu wczorajszym przeżyliśmy Adwentowy Dzień Spowiedzi. Dziękuję za obecność i modlitwę, księżom spowiednikom za posługę w konfesjonale.
 3. Zachęcam do postanowień i wyrzeczeń adwentowych oraz do udziału w Roratach – dzieci (przed Ołtarzem stoi pusta kołyska dla Jezusa, każdy dobry uczynek to odrobina sianka; proszę dzieci, aby po dobrych uczynkach przynosiły sianko do tej kołyski),  młodzież i dorosłych.
 4. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7.00 i 12.00. Godzina 12.00 – 13.00 jest godziną łaski, o którą prosiła Maryja w objawieniach we Włoszech w 1947r. Skorzystajmy z tego wielkiego daru.
 5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 6.  Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary na tacę. Dziękuję za ofiarę na nowy Ołtarz na cmentarzu  p. Marii i Aleksemu Kołakowskim. P. Karolinie Fijuk, p. Barbarze Nowosielskiej, p. Barbarze Załoga, p. Piotrowi Grzemskiemu oraz  za  ofiary bezimienne.
 7.  Możemy nabyć kalendarz parafialny na rok 2021, cena 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Kościół. Do nabycia są również świece Caritas na stół wigilijny  – małe 6zł. i kule 12 zł. Pieniądze przeznaczone są na pomoc biednym dzieciom.
 8. Rozpoczyna się sezon grzewczy. Zwyczajem lat ubiegłych proszę o przeprowadzenie takiej zbiórki! Dziękuję za ofiarę 260 zł. Sołectwu Skrody, Krajewo i Iwany, mieszkańcom miejscowości: Cygany, Sowy i Gąsiory 260 zł. oraz Sołectwu Smolany 430 zł. Jeśli ktoś sobie życzy może złożyć ofiarę na ogrzewanie u p. Organisty przy okazji nabycia opłatka.
 9. W ramach promocji naszej Gminy, różnych działań i twórczości, możemy nabyć książki p. Barbary Krajewskiej: „Wznoszę serce do Boga”, „Kluczem modlitwy otwieram dzień” i p. Ryszarda Juszkiewicza „Gmina Janowiec Kościelny (Szczepkowo Borowe) w latach 1939-1945” oraz książkę SOK „Z dziejów gminy Janowiec Kościelny”.
 10. Z nowym rokiem kościelnym czyli od I Niedzieli Adwentu zapraszam  w każdy czwartek na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Niech to będzie modlitwa w ciszy i skupieniu w naszych osobistych, ale i parafialnych intencjach.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: II część cyklu adwentowego ”Objawiło się życie”; jak w Kościele czuje się współczesna młoda kobieta?
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!