OGŁOSZENIA PARAFIALNE, III NIEDZIELA WIELKANOCNA,ROK C, 01.05.2022r.

1.      Trwa okres wielkanocny, przypominam o obowiązku spowiedzi i przyjmowania Komunii Świętej w tym czasie!!!

2.      Rozpoczęliśmy najpiękniejszy miesiąc maj, będziemy śpiewać Litanię Loretańską w Kościele, przy figurkach i kapliczkach. Dbajmy, jak do tej pory o  przydrożne figurki  i krzyże. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30, a w niedzielę o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam na to piękne nabożeństwo!!! W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski /wtorek/ Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00!

3.      Na Sumie Adoracja i procesja eucharystyczna z racji na I Niedzielę miesiąca. Będziemy modlić się w intencji naszej parafii i o pokój na świecie!

4.      Za tydzień w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 12.00! To wielka radość dla całej wspólnoty! Spowiedź dla Dzieci i Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych i najbliższej Rodziny w sobotę 7 maja od godz. 9.30!

5.      W I piątek m-ca odwiedzę Chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00. W I sobotę m-ca Różaniec o godz. 8.00.

6.      W sobotę, 7 maja o godz. 11.30 – Msza Święta w intencji Strażaków, będziemy modlić się za przyczyną św. Floriana i dziękować za Ich służbę!

7.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na kostkę wokół Kościoła: p. Waldemarowi Miecznikowskiemu, p. Józefowi Grzemskiemu, pp. Agnieszce i Sylwestrowi Smolińskim, pp. Emilii i Krzysztofowi Szpejewskim. Bóg zapłać!

8.       W Gościu Niedzielnym: o nabożeństwie majowym; kto i kiedy je wymyślił? Dlaczego to nabożeństwo odprawiamy w maju?

9.      Trwa Akcja Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy. Miejsce: Wiata ZGK Janowiec Kościelny do 15.05.2022r.

10.  Przypominam, że dziś po Mszach Świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na pomoc naszym Rodakom na Ukrainie! Wolontariusze będą czuwać przed Kościołem. Za całą akcję odpowiedzialny jest p. Rafał Pyra!

11.  W pierwsze piątki miesiąca od maja do października gromadzą się Męskie Plutony Różańcowe w Gietrzwałdzie. Apel Jasnogórski, różaniec i Droga Krzyżowa to program tych spotkań!

12.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń i Wszystkim Maturzystom – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

13.  ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Klaudia Roman, panna z par. św. Rocha w Janowie i Adrian Kwiatkowski, kaw. par. tut. Zapowiedź 1