OGŁOSZENIA PARAFIALNE, ODPUST PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, ROK C, 07.08.2022r.

1.      Przeżywamy Uroczystość odpustową z racji Przemienienia Pańskiego. Mszę Świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. mgr Rafał Kabelis, przewodnik pielgrzymki z Makowa Maz. do Gietrzwałdu! Dziękuję przybyłym Kapłanom za obecność i za posługę w konfesjonale, Asyście Procesyjnej, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym  kwiatkami, Gościom i Parafianom! Po Sumie/ od godz. 15.00/  odbędzie się II Festyn Rodzinny na placu przed Kościołem!!! Dziękuję Stowarzyszeniu BENE FIDE za zorganizowanie tego przedsięwzięcia oraz za czynny udział w życiu Parafii; p. Judycie z mężem Pawłem, p. Przemysławowi, wszystkim wspierającym, Sponsorom i Dobrodziejom!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół, na WSD w Płocku pp. Agacie i Sławomirowi Szwarc  oraz bezimiennym Ofiarodawcom na kwiaty! W minioną środę naprawiliśmy schody na chór, bardzo dziękuję Panu, który podjął się tej pracy!!!

3.       W Gościu Niedzielnym: Okopy bł. Jerzego; O kulinarnych smakach Podhala! Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

4.      Organizujemy pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu, która odbędzie się 26 sierpnia. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 7.30. Ilość miejsc ograniczona/ do 30 osób/. Zapisy w kancelarii parafialnej!

5.       Dziękuję Wszystkim Parafianom, przyjmującym pątników warmińskich w parafii i w naszych domach; Stowarzyszeniu BENE FIDE, p. Dyrektor Ewie Ostrowskiej za udostępnienie sali gimnastycznej naszej szkoły dla pątników! Z naszej parafii pielgrzymuje czworo pątników; p. Wójt przesłał nam pozdrowienia i zapewnienie o modlitwie w intencji parafii oraz gminy! Zapraszam na Apele Jasnogórskie o godz. 20.30 do 15 sierpnia włącznie!

6.      Sierpień to miesiąc bogaty w Uroczystości religijne i patriotyczne. Jest też miesiącem abstynencji. Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości. Proszę podejmujących trzeźwość jako postanowienie o wpis!!!

7.      Na własną prośbę p. Organisty – Wojciecha Szulca  – od sierpnia – nie posługuje już w dni powszednie z racji na obowiązki w gospodarstwie rolnym! Dlatego zakupiliśmy Urządzenie w Systemie Organista Sampler/w tym telewizor do wyświetlania tekstów i wizualizacji/!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

9.      W minionym tygodniu odeszła do Pana +Marianna Kobus. Pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 10.00. Odszedł do Pana +Krzysztof Marian Tokarz, pogrzeb odbędzie się w Safronce we wtorek o godz. 10.00, natomiast pochówek na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz Im  dać Panie…