OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 31.07.2022r.

1.      Uroczystość odpustowa z racji Przemienienia Pańskiego odbędzie się 7 sierpnia, Mszę Świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. mgr Rafał Kabelis, przewodnik pielgrzymki z Makowa Maz. do Gietrzwałdu! Zapraszam Asystę procesyjną, lektorów, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami, Gości i Parafian! Po Sumie/ od godz. 15.00/  odbędzie się Festyn Rodzinny na placu przed Kościołem!!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół:  Mieszkańcom Miecznikowo Siwe  oraz bezimiennym Ofiarodawcom! Dziękuję za ofiary złożone w czasie poświęcenia pojazdów/ w intencji Kierowców będzie odprawionych 17 Mszy Świętych/

3.       W Gościu Niedzielnym: Po co światu cuda? Sierpniowa wolność!!!  Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

4.      Organizujemy pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu, która odbędzie się 26 sierpnia. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 7.30. Ilość miejsc ograniczona/ do 30 osób/. Zapisy w kancelarii parafialnej!

5.       Jutro będziemy gościć pątników warmińskich w parafii i w naszych domach; do tej pory czternaście Rodzin wyraziło taką gotowość i przyjmą 85 osób na nocleg! Na pielgrzymów czeka Stowarzyszenie Bene Fide już od godz. 15.00 i tam proszę dostarczyć / jeśli Ktoś ma takie życzenie/ kanapki, ciasto, napoje! Za zgodą p. Dyrektor Ewy Ostrowskiej sala gimnastyczna naszej szkoły jest do dyspozycji pątników! Od 01.08. do 15.08. br. zapraszam na Apele Jasnogórskie o godz. 20.30!Informuję, iż trwają zapisy na Płocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej!

6.      Sierpień to miesiąc bogaty w Uroczystości religijne i patriotyczne, jutro kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Jest też miesiącem abstynencji. Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości. Proszę podejmujących trzeźwość jako postanowienie o wpis!!!

7.      W I piątek miesiąca udam się do Chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00! W I sobotę miesiąca – Różaniec – o  godz.. 8.00!

8.      Na własną prośbę p. Organisty – Wojciecha Szulca  – od sierpnia – nie posługuje już w dni powszednie z racji na obowiązki w gospodarstwie rolnym!

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!