OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 14.08.2022r.

1.      W Uroczystość Wniebowzięcia NMP,  Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 z poświęceniem ziół i kwiatów. Pamiętamy o kolejnej rocznicy cudu nad Wisłą i o Wojsku Polskim w Dniu Jego Święta!!!

2.      Dziękuję Asyście Procesyjnej, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym  kwiatkami, Gościom i Parafianom za modlitwę i czynny udział podczas Sumy Odpustowej.

3.      W ubiegłą niedzielę odbył się II Rodzinny Piknik Parafialny przy współpracy Proboszcza Parafii Janowiec Kościelny oraz Stowarzyszenia Bene Fide. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom i Darczyńcom za zaangażowanie i pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać ok. 4 tysięcy, które zostaną przeznaczone na prace remontowe.

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę /dziś na cele remontowe/ i wszelkie ofiary składane na Kościół!

5.       W Gościu Niedzielnym: płyta z cyklu Biblia Audio z Księgą Hioba, Psalmów i Przysłów; Gdzie zakończyło się ziemskie życie Matki Bożej? Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

6.      Organizujemy pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu, która odbędzie się 26 sierpnia. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 7.30. Ilość miejsc ograniczona/ do 30 osób/. Zapisy w kancelarii parafialnej!

7.      Dziękuję Wszystkim Duchowym Pielgrzymom za wytrwała modlitwę i obecność na Apelach Jasnogórskich!!! Jutro ostatni Apel o godz. 20.30!

8.      Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości. Proszę podejmujących trzeźwość jako postanowienie o wpis!!!

9.      Na własną prośbę p. Organisty – Wojciecha Szulca  – od sierpnia – nie posługuje już w dni powszednie z racji na obowiązki w gospodarstwie rolnym! Dlatego zakupiliśmy Urządzenie w Systemie Organista Sampler/w tym telewizor do wyświetlania tekstów i wizualizacji/!

10.  Dnia 31 sierpnia 2022r. odbędzie się profesjonalne, bezpłatne badanie wzroku przez gabinet OKO-BUS pod OSP Janowiec Kościelny. Wcześniej trzeba się zarejestrować. Więcej informacji na plakacie!

11.  Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym zaprasza 19 sierpnia 2022r.  o godz.16.00 na Piknik Rodzinny. Liczne atrakcje, w tym kino plenerowe – plac obok Orlika. Więcej informacji na stronie internetowej SOK!

12.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

13.  W minionym tygodniu odeszła do Pana +Marianna Kownacka. Pogrzeb odbył się w piątek o godz. 11.30.  Wieczny odpoczynek racz Jej  dać Panie…