OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ODPUST PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.08.2020 r.

 1. Dziś w naszej parafii Odpust Przemienienia Pańskiego. Uroczystą sumę odprawi
  i kazania wygłosi ks. mgr Roman Zieliński z Ciechanowa. Serdecznie dziękuję Księżom z dekanatu mławskiego wschodniego i dzierzgowskiego za przybycie i posługę
  w konfesjonale; Asyście Procesyjnej, Druhom Strażakom, dzieciom sypiącym kwiatkami, ministrantom, Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę.
 2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Księga Trzeźwości znajduje się na stoliku
  pod chórem. Zachęcam do abstynencji.
 3. Zapraszam pielgrzymów duchowych na Apele Jasnogórskie w naszej świątyni
  o godz. 20.30.
 4. W środę 12 sierpnia będziemy gościć pielgrzymkę rowerową. Grupa będzie uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.00.
 5. W czwartek 13 sierpnia zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie, połączone z Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00. Przynieśmy na kartkach intencje do odczytania na Mszy Świętej oraz lampiony na procesję.
 6. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte
  z poświęceniem ziół i kwiatów o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Jest to jednocześnie kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą.
 7. Przypominam o noszeniu maseczek podczas nabożeństw, jeśli nie jesteśmy w stanie zachować dwumetrowego dystansu od innych osób. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki wystosował Apel o przestrzeganie zaleceń sanitarnych: „…apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku… Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób najbardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.”
 8. Informuję, iż w tym tygodniu złożyłem wymaganą dokumentację, dotyczącą dotacji na chodnik wokół naszego Kościoła. Ufam, że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc w tym przedsięwzięciu.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Św. Ignacego recepta na życie; Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej…
 10. Dziękuję za ofiarę złożoną na kwiaty do naszego Kościoła na dzisiejszą uroczystość
  i za wszelkie dary Boże na stół odpustowy. Panu Organiście dziękuję za to, że dowiózł mnie do chorych w I piątek miesiąca.
 11. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, przeznaczone na prace remontowe.