OGŁOSZENIA PARAFIALNE, VI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 14.02.2021r.

 1. Kończy się czas karnawału. Rozpoczniemy w tym tygodniu czas Wielkiego Postu. Zapraszam w Środę Popielcową na Msze Święte o godz. 10.00 i 17.00 połączone z obrzędem posypania głów popiołem. Pamiętamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Zachęcam do pokuty, umartwień i wyrzeczeń. Od Środy Popielcowej będziemy mogli złożyć dar abstynencji, wpisując się do specjalnej księgi.
 2.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o 9.00 i 15.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 3. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy
  o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na prace remontowe
   i za ofiary na kolędę oraz na Kościół. Za tydzień zgodnie z zarządzeniem ks. Bpa Piotra Libery ofiary przeznaczone będą na rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.
 6. W czwartki adorujemy Pana Jezusa od godz. 16.00. Zapraszam na modlitwę w ciszy
  i skupieniu.
 7. Dziś w Gościu Niedzielnym: Jak dobrze zacząć Wielki Post?; najpiękniejsza historia miłości na walentynki…
 8. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCIACH
90. ROCZNICY PIERWSZEGO OBJAWIENIA JEZUSA MIŁOSIERNEGO W PŁOCKU

„Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały” (Dz. 47-48).

Umiłowani Diecezjanie! Obchodzimy w bieżącym roku 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Płocku przy Starym Rynku 14. To właśnie wtedy padły przytoczone wyżej słowa Jezusa Miłosiernego.

Główne uroczystości 90-lecia objawienia odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku, w dniu 22 lutego 2021 r. o godzinie 17.00. Uroczystej Mszy św. będzie wtedy przewodniczył ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Watykanu.

Z racji na ograniczenia pandemiczne serdecznie zapraszam Was, moi Drodzy, do duchowej łączności z Sanktuarium Miłosierdzia w Płocku za pomocą Internetu. Msza Święta będzie transmitowana na kanale youtube Sanktuarium oraz na kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
Dzień wcześniej, w niedzielę 21 lutego br., w I Niedzielę Wielkiego Postu, będę przewodniczył Mszy Świętej radiowej w kościele Św. Krzyża w Warszawie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Mając na uwadze troskę o to, aby „Płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni z całego świata będą mogli z ufnością zawierzać się Bożemu miłosierdziu i doświadczać wielu łask, zwracam się także z prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W nowej świątyni obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Zarządzam, aby ofiary zebrane na tacę w niedzielę 21 lutego 2021 r., zostały w całości przekazane dla Sióstr Bożego Miłosierdzia w Płocku na rozbudowę Sanktuarium.

Niech zaangażowanie materialne w dzieło rozbudowy Sanktuarium będzie wyrazem naszej wdzięczności za to, że Jezus Miłosierny wybrał sobie Płock, jako miejsce objawienia światu orędzia o nieskończonym Bożym miłosierdziu oraz znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej z Boża pomocą mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni.

Już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać!” za finansowe wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
Płock, dnia 1 lutego 2021 r.


† Piotr Libera
Biskup Płocki