PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – ODPUST, ROK A, 06.08.2023r.

1.      Przeżywamy Uroczystość odpustową z racji Przemienienia Pańskiego; Mszę Świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Dariusz Rogowski, notariusz w Kurii Diecezjalnej Płockiej. Dziękuję Kapłanom za obecność i posługę w konfesjonale, Asyście Procesyjnej, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatkami, Gościom  i Parafianom! Po Sumie odbędzie się III Parafialny Festyn Rodzinny w Bene Fide, natomiast kiermasz ciast  przed naszym Kościołem rozpoczął  się o godz. 10.00!!!!

2.      Sierpień to miesiąc bogaty w Uroczystości religijne  i patriotyczne. Jest też miesiącem abstynencji. Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości!

3.      W miniony wtorek gościliśmy pątników warmińskich w naszych domach. Dziękuję Wszystkim Rodzinom naszej parafii, Stowarzyszeniu Bene Fide, p. Dyrektor Ewie Ostrowskiej za udostępnienie Sali Gimnastycznej dla pątników.  Apele Jasnogórskie /godz. 20.30/ będą trwać do 15 sierpnia br.

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim za ofiarę na kwiaty!

5.      W Gościu Niedzielnym: Nasilają się ataki na chrześcijan w  Ziemii Świętej; Jak media zmieniają mózgi nastolatków?

6.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

7.      W minionym tygodniu odeszła do Pana +Teresa Wojniak /de domo Uzdowska/, pochodząca z Nowej Wsi Dmochy. Pogrzeb odbył się w sobotę w Elblągu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…