XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 30.07.2023r.

1.      Uroczystość odpustowa z racji Przemienienia Pańskiego odbędzie się 6 sierpnia; Mszę Świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Dariusz Rogowski, notariusz w Kurii Diecezjalnej Płockiej. Serdecznie zapraszam Asystę Procesyjną, lektorów, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami, Gości i Parafian! Po Sumie odbędzie się III Parafialny Festyn Rodzinny w Bene Fide, natomiast kiermasz ciast  w odpust przed naszym Kościołem rozpocznie się o godz. 10.00!!!!

2.      Sierpień to miesiąc bogaty w Uroczystości religijne  i patriotyczne, przed nami kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Jest też miesiącem abstynencji. Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości!

3.      W I piątek miesiąca  udam się do Chorych od godz. 09.00! Natomiast w I sobotę miesiąca zapraszam na różaniec o godz. 08.00!

4.      We wtorek będziemy gościć pątników warmińskich w naszych domach Do tej pory 15 rodzin wyraziło taką gotowość i przyjmą 90  pątników! Od godz. 15.00 czeka Bene Fide na prowiant/jeśli mamy takie życzenie/Za zgodą Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym p. Ewy Ostrowskiej pątnicy mogą nocować na Sali gimnastycznej. Trwają zapisy na Płocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę! Apele Jasnogórskie będą trwać do 15 sierpnia br. o godz. 20.30!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Gabrieli i Andrzejowi Szczepkowskim! Dziękuję za ofiary złożone w czasie poświęcenia pojazdów!

6.      II Parafialna Pielgrzymka Rowerowa Janowiec Kościelny – Gietrzwałd odbyła się bezpiecznie! Dziękuję p. Dyrektor Beacie Jóżwiak, p. Wójtowi Piotrowi Rakoczemu, pp . Aldonie i Piotrowi Szczepkowskim, p. Katarzynie Kowalczyk, pp. Sylwii i Piotrowi Krupińskim, p. Zbigniewowi Sosnowskiemu, Uczestnikom i tym, którzy nas wspierali modlitwą! Bóg zapłać!

7.      W Gościu Niedzielnym: Światowe Dni Młodzieży – szansa na ożywienie wiary? Nowe odkrycia archeologiczne w Ziemi Świętej….

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!

9.      W minionym tygodniu odszedł do Pana +Marek Skierski. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00! Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…