XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 02.07.2023r.

1.      Dziś na Sumie Adoracja i procesja eucharystyczna.  Serdecznie zapraszam Asystę procesyjną, ministrantów, lektorów,  dzieci sypiące kwiatkami! Dziękuję za obecność na Sumie odpustowej i podczas X Festiwalu Piosenki Religijnej. Laureatom i uczestnikom gratulujemy!!!

2.      W I piątek miesiąca udam się do Chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00. Nie robimy przerwy – od  Pana Boga wakacji nie ma!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: p. Grażynie Słabuszewskiej za ofiarę na chrzcielnicę; mieszkańcom Miecznikowo Gołębie!

4.       Możemy zapisywać się na listę przyjmujących na nocleg pątników warmińskich/1 sierpnia br./Dziękuję Parafianom za miłe przyjęcie pątników z Makowa Maz., Dyrekcji naszej Szkoły i Bene Fide za przygotowanie miejsc na nocleg i poczęstunek!

5.      II Parafialna Pielgrzymka Rowerowa Janowiec Kościelny – Gietrzwałd odbędzie się 28 lipca br. Zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca br. /ilość miejsc ograniczona do 30 osób/. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 7.30!

6.      W Gościu Niedzielnym: o wymarzonych parafiach proboszczów; o formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie….

7.      Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nidzicy poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Po odbyciu szkolenia będą mogli przyjąć na wychowanie dzieci z powiatu nidzickiego pozbawione opieki rodzicielskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

8.      Dzieci, które przyniosły pamiątki z niedzielnych Mszy Świętych zapraszam do Zakrystii! Gratulujemy!

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

10.  W minionym tygodniu odszedł do Pana +ks. prof. Michał Grzybowski. Pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym w Katedrze Płockiej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

11.  ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Anna Leśnikowska, panna parafii tutejszej i Daniel Mateusz Łachacz, kawaler parafii Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Zapowiedź 2.