XX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 20.08.2023r.

1.      W sobotę 02.09.2023r.  o godz. 12.00 podziękujemy Bogu  za tegoroczne plony i poświęcimy ziarno na zasiew. Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz na stadion w Kucach i dalszy ciąg XXXVII Gminnego Święta Pieczonego Ziemniaka.

2.      Starym zwyczajem po żniwach wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów!

3.      W dniu wczorajszym został poświęcony pojazd bojowy Tatra 815 –  OSP Janowiec Kościelny, niech służy Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Dziękujemy Druhom za ich odwagę i poświęcenie, za zamówioną Mszę Świętą w intencji Parafian – Darczyńców i za kwiaty do Kościoła!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Beacie i Romualdowi Jóżwiak!

5.      Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na ostatni już  Wakacyjny Piknik Rodzinny, który odbędzie się 25.08.2023r./plac przy Orliku, godz. 16.00/. Liczne atrakcje zakończy Kino Plenerowe/ film „Jak zostałem Samurajem”, godz. 20.30/.

6.      W Gościu Niedzielnym: „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym; Jak pokonać małżeński kryzys…

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      W minionym tygodniu odszedł do Pana +ks. Marek Czarzasty, pochodzący z Gruduska /posługiwał m.in. w Mławie – par. Świętej Rodziny, obecnie w Żurominie/. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w Grudusku. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…