ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK A, 28.05.2023r.

1.      Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 16.30 i 17.00.

2.      W tym tygodniu przypada I piątek m-ca. Do Chorych udam się z Komunią Świętą od godz. 9.00. W I sobotę m-ca zapraszam na Różaniec o godz. 7.30. W niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja o godz.12.00. Zapraszam Asystę Procesyjną!

3.      Kończy się miesiąc  maj,  śpiewaliśmy Litanię Loretańską w Kościele, przy figurkach i kapliczkach. Dziękuję tym, którzy wiernie uczestniczyli w tym nabożeństwie i zadbali o figurki. W tym tygodniu rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe  – w naszym Kościele o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30 i w niedzielę o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: p. Zbigniewowi Krajewskiemu, pp. Marii i Aleksemu Kołakowskim za ofiarę na chrzcielnicę; pp. Agnieszce i Jerzemu Moszczyńskim, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim za ofiary na kwiaty! Dziękuję p. Grzegorzowi Nowakowskiemu – firmie NOW-KAM – Kisiny za obłożenie płytą kamienną krzyża na cmentarzu/nieodpłatnie/!

5.      Zapraszamy na Obchody Dni Rodziny 06.06.2023r. – o godz. 10.00 Msza Święta w intencji Rodzin, następnie przemarsz na stadion w Kucach, uroczyste ślubowanie i powrót na plac przed Kościołem!

6.       W Gościu Niedzielnym:    Matki Polki żywot własny; Czytanie coraz bardziej modne?  Dla Najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego!

7.      Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz drugi organizuje dwudniową pieszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu – 9-10 czerwca br. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej: wojciechnidzica.pl/pielgrzymka

8.      Dnia 25 czerwca br. odbędzie się w naszym Kościele X Festiwal Piosenki Religijnej o godz. 15.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 czerwca br. Karta zgłoszeń i regulamin Festiwalu na stronie www.janowiec.com.pl

9.      Za tydzień w niedzielę 04 czerwca br. o godz. 14.00 odbędzie się poświęcenie pól: od Janowca, Janowiec Zdzięty, Jastrząbki, Kuce, Stare Połcie, Nowa Wieś Dmochy, Górowo Trząski, Połcie Młode, Smolany, Szczepkowo Borowe, „Trójmiasto”/Msza Święta – 09.07.2023r. – godz. 12.00/. Natomiast 11 czerwca br. II część pól: Pokrzywnica, Szczepkowo Zalesie, Szczepkowo Pawełki, Sołdany, Bukowiec, Piotrkowo, Żabino,  Sowy, Cygany, Kołaki, Leśniki/Msza Święta – 16.07.2023r.- godz.12.00/. Ofiary złożone przy poświęceniu pól będą przeznaczone na prace remontowe. Dziękuję za ofiarę na Mszę Świętą mieszkańcom Nowej Wsi Dmochy, Krajewa Wielkiego i Małego/23.09.2023r. – godz.8.30/.

10.  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przypada 08 czerwca br. Zwracam się z prośbą o przygotowanie Ołtarzy: OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe; Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym, p. Maria Szulc z Rodziną i pp. Wrzeszczyńscy. Zapraszam Asystę Procesyjną, dzieci pierwszokomunijne, sypiące kwiatkami i Druhów Strażaków, aby czuwali nad bezpieczeństwem!

11.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Wszystkim Dzieciom z okazji Dnia Dziecka –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

12.  ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Marlena Gołyś, panna z par. św. Marii Magdaleny w Czerwonce i Radosław Skudynowski, kawaler par. tut. Zapowiedź 1.